Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindentfelzabálós macskát...

Mindentfelzabálós macskát egyedül hagyni?

Figyelt kérdés

Kèt cicánk van. Az első cica már egy ideje megvan - ő baromi zárkózott macska, így a stresszt kerülendő, ha utazunk, csak akkor jön velünk (vagy megy szittelő rokonhoz), ha muszáj, vagy hosszabb időre maradna egyedül. 2-3 napra simán otthon marad, napi egyszer megy át valaki etetni, almozni, simire, bár azt ő idegentől nem igényli. Nem is volt eddig gond.

(Alapból napi kétszer kapnak enni, de ő az a típusú macska, aki mindig keveset eszik, szóval simán beosztja magának olyankor a több kajàt is.)


Na most, mióta a második macs megvan, még nem utaztunk. Ő zabálós, nemcsak, hogy betömi a saját kajáját, de rájár a másikéra, napi szinten vívunk, hogy ne lopjon. És ha fél órát késik a kaja, hát kitör a vilàgvége...


Most elutaznánk, de félek, mi lesz így. Napi kétszer nem tud jönni munka mellett, aki etetné őket, de tartok tőle, hogy felügyelet nélkül mindent elzabál a nagy.

Ahhoz nem elég nagy a lakás, hogy fixen különzárjuk őket napokra, meg hàt össze vannak szokva, ők se értenék.


Terben van egy időzített önetető ilyen alkalmakra, de perpill nem fér bele.

Egyéb ötlet?



2019. ápr. 16. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom javasolni, hogy aki eteti őket, maradjon ott, amíg esznek, és ne engedje a haspókot megenni a másik cica kajáját, amíg az teljesen jól nem lakott, aztán hagyjon nekik még kint egy adag száraztápot és persze vizet. Valószínűleg mindketten elég éhesek lesznek, amikor megy etetni, és esznek addig, amíg nincs tele a pocakjuk. Biztos vagyok benne, hogy nem fognak éhenhalni, még ha a haspók az összes szárazat be is nyomja a másik elől. Mi is így szoktuk csinálni, ha elutazunk. Négy macskánk van, nehéz lenne ellenőrizni, melyik mennyit eszik, de eddig még sosem voltak lesoványodva, mire hazaértünk.

A második cica fiatal? Azok tudnak nagyon sokat és mohón enni, az öregek meg csak nézik :) Később majd javul a helyzet, legalábbis nálunk mindig így volt.

2019. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, pont a második macsek az idősebb (mentettek mindketten, szóval nem tudjuk pontosan, becslés szerint kb egy év van köztük, 4-5 évesek), szóval egyik sem kölyök.

Csak épp őrozmársága 7+ kiló, míg a másik alig 3, meg ugye szokásbeli, alkati vagy nem is tudom milyen különbség ez, hogy amíg az egyik eszeget sokszor keveset, nála működik a mindig van kint táp (és kell is emiatt), addig ő tömi amit és amíg lát. :D


Alapból is így csináljuk amúgy, mármint őrizzük, amíg elverik az első éhüket, de még így is lop, nem lehet leszoktatni, csak egyre rafkósabb. Pl úgy eszik bele a tálba, hogy szó szerint csak elsétál mellette, nem megy oda konkrétan enni, mint aki csak úgy arra járt, a szájába töm amennyit lehet, aztán messzebb áll meg csámcsogni... Csak épp van hiányzó foga, elhullajtja a szárazat, szóval lebukik... :D


Inkább attól félek, hogy a dupla adag kaja (ugye egyszeri etetés a kettő helyett) azt fogja jelenteni, hogy mindent betöm, amit lát.

2019. ápr. 17. 23:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mióta van nálad a második cica. Lehet, hogy még benne van a régi szokás, hogy addig kell enni, amíg van kaja, mert ki tudja, mikor lesz legközelebb. Remélhetőleg majd változni fog. Persze ez most nem sokat segít, de ha pár napig hagyod csak őket otthon, szerintem nem lesz bajuk.
2019. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!