Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalan kandúrom jelöl (ni...

Ivartalan kandúrom jelöl (ni próbál)?

Figyelt kérdés

Fél éves korában lett ivartalanítva, 4 éves múlt, kijárós.

Kb egy hete nagyon védi a területét- ami nem nagy, csak a kert+ház. Ha valaki jön-megy, nyitja a kaput, már ott terem az ereszben a kapu felett és figyeli.

Pár napja születésnapom volt, itt jártak a szüleim. Miután elmentek, a cica körbeszaglászott az ebédlőben és úgy csinált, mintha lespriccelné az egyik sarkot abban a helyiségben, ahol azelőtt voltunk. Váladék nem távozott semmi, de a mozdulatsor pont, mintha jelölne, spriccelne.

Ma meg itt járt a padlásunkon a szomszéd macs (ivaros kandúr), összeverekedtek. Egy icipici sebecske lett is az én cicám nyakán.

Valakinek tapasztalat? Mire számítsak? Golyók nélkül ugye nem tud normálisan spriccelni?



2019. ápr. 16. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A macskad szabadon jarkalhat bárhol ahol veszélyes,bárkivel összeverekedhet,sőt meg is sérült eközben,és te azon aggódsz tud e spriccelni?


Szép gazda vagy,mondhatom...

2019. ápr. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A cicák mindent megfigyelnek. Lesz még rajta nagyobb seb is ha kijáros.


Az én szintén ivartalanitott kandúrom, ha jön a többi macska szintén jelöli a területét.

Felemeli a farkát, mintha spriccelne, de nyom egy csomó pisi szerüséget.

Nem annyira büdös mint a két cseppes jelőlés, de nem is kellemes.


Úgyhogy nála megmaradt.

2019. ápr. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a mozdulat van meg, eleve ivartalanul befogadott cicánál.

Az ideiglenes szerint örömében vagy izgatottságában csinálja, de ez konkrétan nem jelölés.



Nálatok mondjuk az idegen kandúr meg a kijárás nem feltétlen van jó hatással a territoriális dolgokra, ivartalan macska is tud jelölni.

2019. ápr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van macskaajtó, nappal szabadon mehet ki-be, éjjelre bent van mindig (meg ha rossz az idő). Nem hagyja el a telket, de ha el is hagyná, egy nagy mező van közvetlen a házunk előtt, mögötte meg a temető. Csendes környék, kisváros pereme.

Pár házzal odébbról is járnak ide ivaros kandúrok, kettővel haverok is lettek, sőt, az egyiknek konkrétan idegenvezetést tartott a házban az enyém :D A verekedős kandúr közvetlen szomszéd, kinti macska, évek óta próbálom rábeszélni a tulajdonosokat, hogy ivartalanítsák, de nem birják megfogni, a saját anyját ejti teherbe minden évben 2x. Próbáltam már én is befogni, de nem sikerült.

#2 Te cicád mióta ivartalan?

2019. ápr. 17. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Kb 1 éves korában lett megműtve. Itt is van egy verekedős félszemű kandúr, ha ő jön akkor még az ablakot jelőli a mienk.
2019. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én ivartalan kandúrom is jelölget, ha ivaros nőstény kelleti magát neki, meg is hágja (vagyis hát próbálja), a területét is védi (ez utóbbit az ivartalan nőstények is csinálják). Az ösztön megmarad...
2019. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!