Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha es kullancs elleni...

Bolha es kullancs elleni csepp mellett kullancsos cica?

Figyelt kérdés

Allatorvos ajanlott egy cseppet, ami kullancsok es bolhak ellen vedi a cicamat, viszont kerul-fordul van benne kullancs. 2 napja peldaul olyat vettem le rola, ami a fejen maszkalt es helyet keresett. Ma pedig megint olyan volt benne, ami mar szivja a veret.


Allatorvoshoz visszavittem, hogy megis mit keresnek ezek a dogok benne?! 2-t kitepett a fejebol, de szarazak/doglottek voltak es "ha nem veszem eszre kiesik belole par napon belul".

Hat nagyon jo, mert velem szokott aludni a cica, nem akarok se doglott se elo kullancsokban fekudni...


Van olyan csepp/nyakorv, ami tenylegesen tavoltartja a dogoket a macsektol?


2019. ápr. 17. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez próbálgatós műsor lesz. Mi egy éven át szenvedtünk a macska bolháival, szinte az összes elérhető cseppet megvettük már, olcsót is drágát is, amit az állatorvos ajánlott, egyik sem vált be, már majdnem feladtam mire egy használt végre. Nálunk ez az advocate volt. Lehet nektek meg eZ nem lesz jó, attól függ, felétek mire immúnisak már a kullancsok .
2019. ápr. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként jól gondolod, nem kéne hogy kullancs legyen a cicában , különben mi a bánatnak a csepp... ha döglött, ha nem, ha már benne volt, megette a fene az egészet.
2019. ápr. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a foresto nyakorv valt be.
2019. ápr. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a nyakörv mellett is találunk bolhát.Persze a nyakra tett védelem nem ér el az állat hátsó feléig.Azt mondták ezzel kapcsolatban,hogy a bolha,kullancs mászkál és az állat bőrébe itatódott méreganyag pusztítja el.Mi vettünk (tetűfésűt)jelenleg ezzel is próbálkozunk.
2019. ápr. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom a valaszokat! Fesun en is gondolkodtam, ez igy nagyon nem oke...

1 honap mulva lehet ra mas bolha es kullancs elleni szert tenni, megprobalok masik markat :)

2019. ápr. 17. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek a kullancs elleni készítmények nem kullancsriasztók, hanem kullancsírtók.

Az a lényege, hogy ha rá is megy a kullancs és elkezdi szívni a vérét, akkor elpusztul. Ezért voltak döglöttek, amit kiszedett az állatorvos.

Ha kint van és nincs rajta egy üvegbúra, akkor sajnos nincs 100%-os védelem. Az embereknek számára is vannak ugye szúnyogriasztó sprayk, aminek kifejezetten a távoltartás a lényege, mégis mindig lesz 1-2 vérszívó, aki erősebb, vagy nem zavarja a szag.

Nekem is kinti-benti cicám van, Bravecto cseppet teszek rá, ami az egyik legjobb készítmény (drága is, mint a franc) de így is szoktam rajta találni kullancsot. Általában akkor, amikor még csak a szőrén mászkál, viszont olyat legalább 1 éve nem láttam, ami megszívta volna magát. Szóval teszi a csepp a dolgát.

2019. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy ismerosomnek 5 macsekja van, naluk semmilyen dog nincs a cicakban... Se elo, se doglott. Mivel szerintem igy kene mukodnie, ha mar ilyen draga az osszes, kovetkezoleg azt a markat probalom es majd meglatjuk. ;)
2019. ápr. 20. 18:30
 8/8 A kérdező kommentje:

Vettem fesut, de nem szedte ki a dogoket belole.


Vettem Foresto nyakorvet, egy hete van rajta es sehol egy dog! :D Bizakodom, remelem igy is marad :)

2019. máj. 27. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!