Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a kiscicákkal?

Mit lehet tenni a kiscicákkal?

Figyelt kérdés
Pár órája meghalt a cicánk, 5 kétnapos kölyköt hagyott hátra. Mit lehet tenni azért, hogy életben maradjanak?

2019. ápr. 18. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kerestek egy másik mamát, aki elfogadja és szoptatja őket. A másik opció, hogy ti etetitek őket fecskendőből megfelelő tápszerrel.

Részvétem a mamacica miatt.

2019. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Nincs itthon tápszer, de azt olvastam laktózmentes tej is jó nekik átmenetileg... Milyen időközönként kell etetni őket?

2019. ápr. 18. 21:02
 3/12 Jsbsnaj ***** válasza:
49%
Ivartalanítás mennyi mindenre jó. 🐈
2019. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
kérdésre válaszol.
2019. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Abban bocsi, de nem tudok segíteni mi jó átmenetileg, én rögtön tudtam tápszert szerezni, mert nappal találtam árva cicákat. Arra figyelj, hogy melegen legyenek, de tényleg nagyon melegen és pisiltesd őket. Amúgy remélem azóta rágugliztál pár cicanavelős cikkre, mert nagyon hasznosak. Én fecskendőből itattam őket, bár nem ajánlják, mert félrenyelhetnek, de szerintem nagyobb gond, hogy könnyen megfáznak, és ha nem dörzsölgeted a feneküket, akkor nem pisilnek és kakilnak. Annyiszor itasd őket amannyit csak tudod, akár óránként, és ne aggódj, ha erős kiscicák, akkor sokat kibírnak.
2019. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 jókat ír. Mi egyszer ezzel a módszerrel felneveltünk egy magára hagyott kölyköt és szépen megerősödött. Persze, neked nehezebb dolgod lesz, mert plusz 4 kölyökkel kell ezt megtenned.
2019. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azóta megetettem őket, kaptak langyos laktózmentes tejet fecskendőből. Majd átdörzsölöm a feneküket is. A dobozuk mellé infralámpát raktam, úgyhogy azt hiszem nem fognak megfázni.

Köszönöm a válaszokat, sokat segitettek:)

2019. ápr. 18. 22:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha macskatápszert nem tudsz szerezni, akkor rendes babatápeszert is tudsz nekik hígabban adni (azt most az ünnepek alatt is könnyebben be tudod szerezni) Etetni 2-3 óránként kell, pici adagokban de sűrűn. Van olyan kicsi, aki este is eszik van olyan, aki végig aludja az éjszakát (ez inkább 2-3 hetes korukban lesz mérvadó, addig inkàbb ébresztgesd őket). Etetés után a pocakjukat a gyomortól lefelé érdemes enyhén nyomva simizni, hogy a bélmozgás segítésére, aztán nedves ronggyal minden etetés után ingerelni őket, hogy pisiljenek, kakiljanak (maguktól nem fognak). Jó ötlet az infralàmpa is, de melegvizes palackot is rakhatsz be hozzàjuk egy rongyba tekerve, hogy test alakja legyen, szeretni szokták.


És ha nem is tudod mindegyik picit élerben tartani, ne keseredj el. Sajnos 10 napos korukig nem rendelkeznek semmijen immunrendszerrel, így nem sok árva cicust sikerül megmenteni ilyen idősen :(

2019. ápr. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet kapni elemes szívdobogást is a mamáé helyett.
2019. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy vannak azóta a cicák? :)
2019. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!