Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbolondult a macskám? Mit...

Megbolondult a macskám? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Megörököltem egy 9 éves cicát,ivartalanítás van,rendesen szobatiszta,de most egy hete mégis a szőnyegre pisil,mivel lehetne befujni a szőnyeget hogy ezt ne csinálja ?


Aztán újabban,nem hagy aludni éjjel,3 hónapja van velem,eddig nyugodt volt,az összes ajtó nyitva kell legyen, ő sétálgat a lakásban,egy hete még folyton nyafog

Kurrog,felugrik rám az ágyba,sajnos csak altatoval alszom évek óta, így ha felebreszt,nem tudok vissza aludni...


Kétségbe vagyok esve,mert dolgozni kell és nagyon fáradt vagyok már a cicu miatt

Eddig is lakás macska volt,most is az...nappal bezzeg alszik, csendben van

Kérem írjon,akinek hasonló esete volt,mit tehetek ?

Köszönöm



2019. ápr. 22. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ecettel kezeld a szőnyeget. A tisztitoszerek illatát nagyon szeretik (domestos pl).

Annyit tudsz tenni a másik problémára, hogy nappal alaposan kifàrasztod. Akkor éjszaka hátha hagy. De általában szakasosan alszanak, a felugràlàs valószínű megmarad. De a nyavogast el lehet kerülni, ha fáradt éjszaka. Ahogy írod nappal alszik csendben. Nem fáradt, azért hangos éjjel.

Egyébként mióta van nálad? Ennyi idősen makacsabbak és nehezebben alkalmazkodnak, adj időt neki.

Én amúgy ideiglenesen oda tennem az almos dobozt, ahova pisilni szokott

2019. ápr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Történt BÁRMI új dolog amikor ezeket elkezdte? Akár olyasmi, aminek te nem tulajdonítasz jelentőséget? Mert VALAMI baja tuti van. Rá kell jönni, mi. Másik macskád (vagy bármi más állat) van?
2019. ápr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mint a kettes írja, lehet valami változás a lakásban. Nem mindig reagálnak változásra jól. Minden rendben körülötte, egy macska, simán alszik napi 20 órát is. Esténként fél, egy órát játszok vele, elvan másnap estig. Azt viszont már nem szereti, ha 2-3 méterrel arrább van a mászókája, mint ahol megszokta.
2019. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Állatorvos: lehet húgyúti fertőzése vagy veseproblémája van
2019. ápr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Állatorvos látta már? A vizeletét lehet hogy nem tudja tartani valami miatt(veseprobléma) ez az ivartalanítottaknál amúgy is gond lehet. A nyugtalan viselkedés megint csak arra utal hogy nincs jól.
2019. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Többit már leírták mások, én csak annyit tennék még hozzá, hogy miért nem zárod ki éjszakára a szobádból? Hogy ne ébresszen fel.
2019. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,nappal nem tudom lefárasztani,mert a munkahelyemen vagyok,a szobába nem tehetem a pisis homokját mégse,sajnos kizárni se lehet,mert az ajto elött nyávog,orvoshoz nem vittem,nappal semmi baja,csak éjjel kezdi a ramazurit,na igen változás...vendégek jöttek,mentek, utálja a tömeget az igaz,na de azért aludni meg jo lenne éjszaka...3 honapja van velem,es ezt csak most egy hete kezdte,különben már 9 éves ,hátul nincs foga, a száraz tápot nem tudja megenni,csak a pépeset, de nyávogni azt bezzeg tud...
2019. ápr. 22. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Tehát el van hanyagolva, totálisan zavaró környezetben van, és még ő a rossz mert szenved, és megpróbálja elérni hogy figyelj rá.. Minek neked macska?
2019. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne lehetne a szobában az alom?

Ha reggel-este kilapátolod a pisit, semmi szaga nincs.

A macska nem ember. Ő nem akar bezárkózni a wcbe a pisiléshez, neki ez természetes, neki ez területet jelöl, ahol a pisi van, ott a birodalma.


Másrészt meg, attól, hogy napközben nem látod idegesnek (most írtad, hogy dolgozol, hogy látnád?), még igenis lehet orvosi gond. Ugyanis ha fáj a pisilés vagy a székelés, akkor a macska ezt a hellyel fogja összekötni. Biztos az alom miatt van. Mit tesz hát? Keres egy másik helyet, hátha ott nem fáj.


Vidd el orvoshoz, egy kivizsgálás sosem árt. És helyezd àt az almot neki megfelelő helyre. A pisigond ezekkel meg fog oldódni (ha beteg, akkor nyilván orvosi segítséggel).

2019. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az pedig nagyon jó ötlet volt, hogy helyezd oda a pisilős bilijét ahová a szőnyegre pisilt. Legalább átmenetileg. Idős a cica, és sok a zavaró körülmény. Nagyon jó almok vannak már. Teljesen szagtalan a végtermék, ha naponta kiszeded, még gazdaságos is. Az Aldyban vegyél, az teljesen szagsemlegesítő. Egy bilit hagyhatsz a régi helyen is. Sajnos a szőnyeget fel kéne tekerni, mert a szagot nem lehet semmivel sem kivenni, és így nagy az esélye, hogy újból oda pisil. A domestos szagát imádják, azzal ne tisztítsd. Az ecet nekem is bevált. Ha ez nem megoldható amit írtam, akkor éjjelre mindenképp ki kell csuknod a cicát. 3 nap után nem fog nyávogni, megszokja. Fürdőszoba, előszoba, konyha is megfelelő éjjelre neki. Meleg kuckóról gondoskodj, nagyon szeretik a meleget a macskák. Este próbáld lefárasztani, és jól megetetni.
2019. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!