Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon szeretnék egy kiscicát,...

Nagyon szeretnék egy kiscicát, de anya nem engedi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Világ életemben vágyam volt egy kiscica, de anyum sosem engedte. Panelban lakunk, mindig arra hivatkozik, hogy büdös lenne és nem lenne vele fogalkozva. Akárhányszor mondtam neki, mindig nem volt a vége.

Egyedülálló amúgy is, szerintem tökre jó társaság lenne neki egy cica ha ott lenne, + ha nem is vagyunk otthon (meló, suli) akkor macska jobban meglenne egyedül mint egy kutya szerintem.

Menhelyről szeretnék mindenképp, ha eljutok odáig, csak kérdés, hogy hogyan győzzem meg, vagy mit tegyek? :(


2019. ápr. 22. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy. Majd ha önálló lakásod lesz, lesz macskád.
2019. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

En imádom a macskákat, viszont elfogadom, hogy nem mindeni szereti.

Anyud nem.szereti.

2019. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor most anyukádnak, vagy magadnak akarsz cicát? Ha anyukádnak - hát ez inkább hagy legyen az Ő döntése! Ha magadnak, akkor meg várj míg saját lakásod lesz!
2019. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Nem való neked macska levadász és ott mindennek vége lesz
2019. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, most akkor kinek kéne a macska??

És ha egyedülálló akkor lehet hogy bőven elég neki a te kiadásaidat fedeznie, egy macskát etetni is kell, cuccokat venni neki, alom, kaparófa stb. és az igen magas állatorvosi költségeket még meg sem említettem...

2019. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos nem tudsz mit tenni, ha nem engedi.

A macska nem büdös, csak a végterméke, de nyilván az almot tisztán kell mindig tartani.

Ellenben minden csupa szőr lesz tőle, és sok kárt is tud okozni (szétkaparja a bútorokat például). Emellett elég sok pénzbe kerül, ha normálisan szeretnéd tartani, etetni.

Sajnos meg kell várnod, míg önálló leszel, és majd akkor lehet cicád.

2019. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az anyagiakról : felajánlottam neki hogy elmegyek dolgozni mellette ilyen beugrós melóra
2019. ápr. 22. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak igaza van, nem kell neked macska.


Lakásban tartott macska igényei: Macskaalom tálca, macskaalom, amit rendszeresen üríteni, takarítani kell.

Kaparófa, hogy ne a bútorokat szedje szét. Mászókák, hogy ne a csilláron és a függönyön lógjon, és ettől még nem biztos, hogy nem fogja megtenni. Bár a macska sokat alszik, naponta párszor 5-10 perc intenzív játék, kergetőzés, hogy az energiáit le tudja vezetni.


Minden macska igénye: Jó minőségű étel, rengeteg türelem. A macska nagyon önálló lény, gyakorlatilag azt csinál, amit akar, szóval ki tudja idegelni alkalmasint az embert. Azt ne te döntsd el, hogy anyukád ezt szeretné-e.

Lesz macskaszőr a lakásban, időnként asztalra ugrálás és kajalopás. Szóval majd, ha külön életed lesz, vagy, ha anyukád akarja.

2019. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Most komolyan miért kell olyakat írni hogy "neked nem való macska". Kérdem én ismeritek a kérdezőt? Vagy tudtok róla bármit? Lehet igazatok van, de attól nem kell rögtön az okoskodás, hogy neki nem való, majd ha ti hibátlannak gondoljátok magatokat akkor ítélkezhettek.

A kérdésedre válaszolva szerintem anyudnak így is nehéz lehet egyedülállóként ne zaklasd nagyon sokszor ezzel macska témával, hanem egy este mondd meg neki, hogy te nem fogod tovább nyaggatni csak tényleg gondolja át.Sajnos el kell fogadni, hogy ezt most nem kaphatod meg, majd később, ha talán lesz gyereked majd megérted anyudat :). Addig is mehetsz menhelyekre önkénteskedni vagy, ha nagyon nem bírod ki az ideiglenes örökbefogadásba

talán belemehet anyukád és akkor te is megtapasztalod hogy mit jelent egy macska napi ellátása.

2019. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
életed legnagyobb kínja legyen
2021. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!