Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terhes a nőstény macskánk. Ez...

Terhes a nőstény macskánk. Ez lehet jel, hogy hamarosan szülni fog?

Figyelt kérdés

Sajnos pont láttuk az aktust, mikor szegényt elkaptam februárban egy kandúr és mivel kettő cicánk van, nem ő volt az akit előbb vittünk ivartalanítani. De őt is el fogjuk vinni ha már a kölykök nagyobbak lesznek.

Szóval eddig mindig éreztem, ahogy mozognak a hasában a cicák. Ma viszont egyáltalán nem érzem és ő is olyan lusta lett. 62 napja terhes szóval már bármikor jöhetnek a picit. A kérdés az, hogy az, hogy nem mozgolodnak, lehet annak a jele, hogy hamarosan elindul a szülés?


2019. ápr. 27. 17:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*elkapta februárban egy kandúr.
2019. ápr. 27. 17:59
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Istenem... Vemhesen is lehetett volna ivartalanítani. Mennyivel jobban járt volna mindenki. Nem terhes, hanem vemhes.
2019. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

A szülés előtti pár napban a macska testhőmérséklete csökken, viselkedése megváltozik.

Ilyenkor nagyon igényelik a törődést, a gazdit mindenhova követik, és nagyon mozgékonyak lesznek.

A szülés a magzatvíz kiürülésével kezdődik és egészséges szülés esetében maximum 1 órába telik. Akár olyan is lehet, hogy egy két kiscicát 1-2 perc alatt szül meg a cicamama. A köldökzsinórt a macska elrágja, majd nyalogatással kicsit megtisztogatja csemetéit.


Azt felesleges nézni, hogy mennyire mozgolódnak a kölykök, az ember gyereke sem mozog 0-24-ben folyamatosan.


Én 3 napja találtam a szelektív kuka mellett tejfölös dobozban 5 kiscicát, én cumiztatom őket macska tejpótló tápszerrel.. Szóval jó lenne, ha mindenképpen ivartalanítanád a macskádat.. Mert ha te nem is dobod majd ki a kölykeit, de ha elajándékozod, és azok is vemhesek lesznek, lehet így járnak, mint ezek a cicák.

2019. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első, nem ez volt a kérdés.

Második a Googlen én is rá tudok keresni. És kettő pici macska lesz, mert voltunk vele dokinál és megállapította. Egyet megtartunk, egyet édesanyam kap meg, aki benti cicának akarja.

Szóval a kérdés továbbra is él!

2019. ápr. 27. 18:48
 5/12 Bubuka508 ***** válasza:
52%
Lehet, igen. De most már a szülésig ha teheted, fokozott figyelemmel kísérd, mert az anyamacska szülés előtt el szokott vonulni rejtett, általa biztonságosnak ítélt helyre, hogy ott zavartalanul szülhessen. Nehogy az ágyba vagy a szekrénybe fialjon nektek, mi már jártunk a mienkkel így, sőt, egyszer egy perzsapárna is ráment a cicák megszületésére. Legjobb volna, ha készítenél neki egy dobozban valami puha, kényelmes vackot rejtett, nem forgalmas helyen a lakásban, esetleg kint valami biztonságos mellékhelyiségben (istálló, stb.) és odaszoktatod, oda viszel neki enni, inni, hogy lehetőleg azt használja majd. Most már nincs rossz idő, nem lesz baja neki sem, a kicsiknek sem. Ha a kutya nem bántja, akkor én arra szavazok, hogy kint szüljön.
2019. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ő a kinti, udvari cicánk és kölyök kora óta (mentett cica) a férjem műhelyében el. Ott van neki többféle ki kuckoja tele használt pulcsikkal, törölközőkkel. Éjszakara most, hogy felnőtt is mindig ide zárjuk be, nehogy éjjel baj érje. Itt kap enni, inni, itt az alomtalcaja, meg egy kályha is volt neki télen amit elgyujtottunk, hogy ne fazzon 😊. Szóval most már napközben csk akkor engedem ki ha én is kint tevékenykednek az udvaron és szemelott tudom tartani, de ha bemegyek a házba, bezarom. Éjjel is ugye be van zárva, pont azért nehogy olyan helyre kölykezzen, ahol nem találjuk. Úgyhogy minden adott neki a zavartalan szüleshez. Az elmúlt egy hétben nőtt hagalmasra a pocakja, és mivel az idő is ott van, ebből gondolom, hogy a napokban meg kell szülnie. Nagyon várjuk már a piciket és kényeztetjuk a mama cicát, hogy érezze, mellettünk biztonságban van és mellette vagyunk, ha szül.
2019. ápr. 27. 21:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy végül, hogy alakult! :)
2019. ápr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Mindenképp! Már nagyon várjuk a kis gombócokat, csak mar születnenek meg.
2019. ápr. 28. 04:13
 9/12 A kérdező kommentje:
Május elsején megszuletett 3 kiscica. Egy vörös, egy vörös-fehér tarka és egy cirmos. Nagyon Boldog vagyok 😊!
2019. máj. 5. 13:26
 10/12 anonim ***** válasza:

És kettő pici macska lesz, mert voltunk vele dokinál és megállapította.


De jó dokitok van :)) Mindegy, sok boldogságot a macskákhoz, és ha lehet, mostmár tényleg ivartalanítsátok.

2019. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!