Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes lehet a macskám?

Vemhes lehet a macskám?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy az állatorvos azt mondta, hogy várjuk meg az első tüzelést aztán ivartalanít, én ehhez nme érték úgyhogy biztos... (9 hónapos nőstény cica). Nem tüzelt így még nem vittük el. Most már egy hete nagy a hasa nem adunk neki sok kaját, nagyon aggódok hogy vemhes. Ahogy odateszem a kezem érzek valamit, de szerintem csak azt ahogy lélegzik. Most nem tudom mi van. Állatorvos nincs nyitva. De elvileg ha nem tüzelt nem lehet vemhes ugye!?!

2019. ápr. 28. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvos butaságot beszélt, nyugodtan lehet a nőstényt 6-7 hónapos korban vinni. De ha vemhes, úgy is elvégzik a beavatkozást. Vidd el, megcsinálják, bőven időszerű.
2019. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el másik (hozzáértő!) állatorvoshoz és ivartalaníttasd.
2019. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De szerintetek tényleg vemhes, ha még nem is tüzelt?
2019. ápr. 28. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Kinti? Mert akkor elég valószínű! A tüzelés nem mindig látható szabad szemmel, a viselkedésére is figyelni kellett volna. Mostmár mindegy, ígyis-úgyis ivartalanítani kéne.
2019. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem vemhes én is ivartalaníthatjuk? Van bármi kockázat?
2019. ápr. 28. 23:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, vemhesen ia lehet ivartalanítani. Kockázat nincs, a fejlődő kicsik nem éreznek semmit, de minél hamarabb, annál jobb.

Legközelebb ha egy állatorvos azt mondja, várd meg az első tüzelést, fordulj sarkon. Pláne ha kijárós a macska, a tüzeléskor azonnal rávetik magukat a kandúrok.

2019. ápr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Vigyétek el állatorvoshoz. Ő megtudja állapítani, hogy vemhes-e és elmond mindent a műtétről. Nincs 1 éves a macsek, szóval a szülés nagyobb kockázattal járna, mint az ivartalanítás.
2019. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még nem tudjuk elvinni, de nem lehet, hogy álvemhes? Az emlői meg vannak duzzadva, azt kihagytam. Honnan tudom eldönteni, hogy az-e?
2019. máj. 1. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor napokon belül szülni fog. Fogd meg a hasát és érezni fogod a kölykök mozgását.
2019. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!