Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskákra mennyire veszélyes...

Macskákra mennyire veszélyes a kullancs?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam minden állatra veszélyes lehet, egyszer a kutyusom lázasodott be tőle, vittem orvoshoz, majd kaptam a többi állatra is ilyen kullancs elleni cseppet. Van 2 cicám, mondtam az orvosnak, és ő mondta, hogy a macskákra nem veszélyes. Kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban :/

2019. ápr. 29. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondta az állatorvos, de mégsem mondhattam neki, hogy kamuzik...
2019. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eléggé.
2019. ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, hát én sem akartam ott neki hitetlenkedni, mégiscsak ő az orvos, de fura volt így nekem. Mármint nem értem macskára miért nem veszélyes. Olvastam is, hogy ugyanúgy megbetegedhetnek tőle, erre az állatorvos mondja, hogy nem. Elég zavaros.
2019. ápr. 29. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

A kullancs által terjesztett betegségek közül a Lyme-kórt valóban még soha nem diagnosztizálták macskánál.

Más betegséget kaphat elvileg, de valójában a kutyáknál sokkal gyakoribb.

2019. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A macskákra tényleg nem veszélyes annyira a kullancs, mármint nekem is volt már sok cicám akikből nyaranta 4 kullancsot kiszedtem, és a mai napig semmi bajuk. Csak vigyázni kell hogy a kullancs fejét kiszedéskor nehogy beletörd mert abból lehet baj.
2019. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!