Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha macskabiztos keritesem van...

Ha macskabiztos keritesem van es koran ivartalanitom a cicamat, akkor is kegyetlenseg szerintetek kint tartani ot?

Figyelt kérdés
Gorgos, macskabiztos kerites van korben az udvar korul. Ugy tervezem, hogy vagy egy faluban szuletett alombol hozunk el egy testverpart, szerintem nosteny macskakat, vagy a menhelyrol. 8 honapos koruk korul ivartalanitani tervezem oket. A haz alagsoraban lenne egy macskaajtoval megkozelitheto helyuk futessel, nagy udvar, fedett terasz. De a hazba nem akarom beengedni oket, mert nem tartom tul praktikusnak, hogy bent minden tiszta szor legyen, illetve a csak bent sem jatszik, mert nem hiszem, hogy a lakasba zarva jo egy cicanak. Mi a velemenyetek es miert?
2019. máj. 2. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A macskabiztos kerítés szuper megoldás. Arra figyelj, hogy a kerítés közelében lévő fák legyenek úgy metszve, hogy arról se juthasson át a kerítés felett.

Ha foglalkozol, játszol velük, annak ellenére, hogy kintiek, illetve megfelelően szoktatod őket, hogy az említett teraszt, pincét sajàt helyüknek tekintsék, akkor működhet.


Persze, a legideálisabb a kinti-benti tartás lenne, kiscicáknál azt szokták javasolni, hogy fél éves korig be legyenek kiebgedve, de enélkül is működhet vègül is, ha kiskoruktól helyhez szoktatod őket, és megfelelően foglalkozol velük.


(Szeretnélek külön megdicsérni a macskabiztos kerítés miatt, követendő példa!!!)

2019. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:) koszi, enelkul nem allnek neki. Sokat lesz veluk foglalkozva, macskaimado vagyok, csak azert vannak higieniai elvarasaim :)
2019. máj. 2. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kegyetlenség az elgondolás, de szerintem ha igazi (állat)társnak akarod őket, akkor csak a kinti tartás nem elég. Az én cicám nagyon ragaszkodó, hallgat a nevére, mondhatni fél szavakból is megért anélkül, hogy célirányosan tanítottam volna bármire is, csak mindig mellettünk téblábol a lakásban, ha kinti lenne, nem tudtam volna így szocializálni.
2019. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De most ha nem akarja bent tartani... Szerintem a kinti-benti a legrosszabb, koszos lesz, koszos manccsal felugrik valahova, esős időben, minden macskaszőr... Meg tudom ezt is érteni...


Ha meg kölyökként bemegy, akkor nincs az az isten, hogy kiszoktatod...


Szerintem nem kegyetlenség, főleg, hogy írod, hogy az algasorba bejárhatnak, akkor van fedett helyük... Egyáltalán nem kegyetlenség. Ott piciként is jó helyük lesz.


Nekünk kinti-benti macskáink vannak, ágyban fekszenek, hát takaríthat, meg moshat az ember, ha tisztaságot akar állanóan. Pedig talptörlés nélkül be sem jöhetnek. Értem, hogy miért nem akarja...

2019. máj. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!