Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vesebeteg macskának milyen...

Vesebeteg macskának milyen gyógyhatású szert lehet adni?

Figyelt kérdés

38 éve vannak cicáim,több is.Volt már ez idő alatt 4 vesebeteg köztük.Diagnosztizálás 20-30 ezer, aztán mindig az jött, hogy vesediéta.Táp, konzerv amit sose ettek meg, lefogytak, végül elaltatás.

Vagy az van, hogy a régi kajáját amit megenne elvenni, helyette adni olyat ami jó lenne, csak nem eszi meg, emiatt lefogy és vége.

Vagy az van, hogy hadd egye amit szeret,viszont ez is ugyanoda vezet.

Most van 3 öreg cicám, két 17 éves és egy 18 éves.Meg fiatalabbak is.Az egyik 17 évesnek semmi baja, mint fiatal korában úgy néz ki.Viszont a két másik cica sokat fogyott,a tipikus vesebetegség tüneteit produkálják,az állatorvos szerint is.Most kaptak gyógyszert szájfekélyre, meg étvágynövelőt.De nem fogom őket szúrkáltatni,a 3 vérvétel 50 ezer lenne, és azt fogom megtudni, amit anélkül is tudok.Meg amúgy se fogom őket gyötörni vesekímélő táppal, mikor alig van étvágyuk,inkább azt adok nekik, amit szeretnek.

Viszont szeretnék nekik megpróbálni valamilyen gyógyhatású szereket.Olvastam hogy van egy RENALZIN nevű gyógyszer, kimondottan erre a problémára, de sehol nem látom, hol lehetne venni.Bayer gyártja.

Vagy a foszfort lehetne megkötni a szervezetükben, de nem kálciumtartalmú szerrel, ezt sem találom, milyen gyógyszer létezik rá?Most adok nekik Omega3,B vitamin komplex,multivitamin.

Tudtok valamilyen gyógyszerről,ami vesebeteg cica állapotán javítana?


2019. máj. 2. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én cicám 9 évesen lett vesebeteg, veseköve lett. Akkor a doki a Royal Canin Urinary S/O gyógytápot ajánlotta, először az erősebbet, aztán a normál verziót, és a macskám most már 5 éve tünetmentesen él, 14 éves.

Azóta ezt adom a fiatalabb macskáinknak is megelőzés céljából. Ezt a tápot eddig mindegyik macska nagyon szerette, sőt, ha elkezdik enni, mást nem is nagyon fogadnak el. Nekünk ez vált be.

2019. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Más a vesekő, vagy inkább húgykőnek mondanám, meg más amikor a vese funkciója csökken.Erre nem jó a húgykövesség elleni táp.

Volt húgyköves macskám is már, ő kapta ezt a tápot.

2019. máj. 2. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:
A fressnapfnak van sajátmárkás gyógytápja, Pet Balance néven, árban is elfogadható. Esetleg annak a vesekímélője? Van száraz és tasakos verziója is :)
2019. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Ipakitine port adok neki. Ez megköti a foszfort. Az én cicámnak a vese mellett volt egy kis bélproblémája is, amitől nem evett. Mivel fogyott is, én is fontosabbnak tartok olyan kaját adni neki amit megeszik. Most kezd rendbejönni, így most a "kevésbé jó" kajába próbálom belekeverni a vesetápot.
2019. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az Ipakitine port hol veszed? Mibe kevered neki?
2019. máj. 3. 13:22
 6/9 A kérdező kommentje:

Néztem a Fressnaph oldalt, de amit vesekímélőnek írnak, azok a húgyúti problémákra, vese-hólyagkő ellen valók.

Rájuk is van írva, hogy veseelégtelenség esetén tilos adni.Gondolom amiatt, hogy a struvit kövek oldását,kialakulását vízhajtással fokozzák, viszont egy veseelégtelenségben szenvedő macskánál nem szabad a vizet kihajtani, mert ez káliumvesztéshez vezet.

2019. máj. 3. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:
A port az állatkórház patikájában veszem. Az enyém macskalevest eszik sokat abba keverem bele. Vagy a sima nedvestápba is bele lehet. A lényeg hogy muszáj kajába keverni, mert a sima vízben nem oldódik fel. Nem lehet összekeverni a húgyuti dolgok elleni tápokat és a veseproblema elleni tápokat. A veseelegtelenségre való táp pl a Hills k/d vagy a royal canin renal tápja. Én zoopluson rendelem őket. Van nedves tápban is. A fressnapfnak nem tudom, hogy van-e saját márkásban ilyen speciális tápja.
2019. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! A Hill's jobb, mint a Royal.


Ipakitine valóban szuper készítmény, én kicsi fecskendőben feloldottam egy kevés vízzel (az én cicám nem ette meg ételben).


Ami még sokat segített, a cica szökőkút. Azóta többet iszik, ami nagyon jó a vesének.


Jobbulast a cicusnak!

2019. máj. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyolcas vagyok. Lehet még próbálkozni a Fressnapfban kapható Medica tápokkal is, árban is elég jó, van vesés is. Esetleg a Reál Nature tápokkal.
2019. máj. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!