Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen értékben szokás/illik...

Milyen értékben szokás/illik adományt adni menhelynek, ha tőlük hozok el cicát?

Figyelt kérdés
Kb nyolc hetesen, csak féreghajtózva lesz.
2019. máj. 3. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Megkérdezed, hogy mennyivel tartozol és kész.

Köszönjék meg, hogy elhozod!

2019. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A menhelyek bármennyi támogatásnak örülnek, annyit vigyél, amennyit meg tudsz magadnak engedni. Elsősorban junior tápot, mert abból szokott nagyobb hiány lenni, és szárazat. Ha egy zacskóval viszel, annak is örülni fognak. Ha van lehetőséged, vigyél 2-3-t.
2019. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg az a kategória, hogy amennyit rászánsz. :) Idősebb cicáknál "illik" legalább az ivartalanítás, chip költségét adni, de nyilván ez nálad nincs.

Mi pl minden cicánál inkább adományt vittünk, nem pénzt: almot, száraztápot, multipakkos nedveset. A második cicánál többféle nedveset, jutifalikat, mert akkor tudtuk, hogy előtte kaptak rengeteg szárazadományt. :) Összegben ez így annyira nem sok, okosan vásárolva szerintem max 10ezer vagy picit felette volt, de mègis làtványosan nagy adag ajándék. :) Mi pont azért választottuk ezt a megoldást, mert sokat költöttünk az új jövevényre, nem fért volna bele nagy adomány, de nem akartuk párezerrel "cikik lenni".

De azóta önkénteskedem is cicáknál amúgy, tényleg teljesen random, van, aki szó szerint semmit nem ad (nem is kötelező, csak illik ugye), de volt olyan is, aki 30-40ezret adott egy cicára. Szóval amennyit gondolsz és neked belefér.

2019. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönjék meg hogy elhozod"


Köszönjük meg, hogy tartják őket, gyarló emberek butaságaiért, amiért oda kerülnek, és szükség van ilyen létesítményekre.

Nem tudom más helyeken hogy működik, de nálunk az orvosi költséget ki KELL fizetni, mert az orvos nem ingyen jár oda.

Nálunk csak ivartalanítva, és beoltva adnak ki állatokat.

Én kandúr cicát hoztam, a kötelező oltások, féreghajtás összesen 4.000 Ft. Ivartalanítás 6.000 Ft. Tehát lényegesen olcsóbb, mintha magad vinnéd orvoshoz. Ezt eleve adományként könyvelik el, tehát itt nem várnak többet.

Ha azon a menhelyen ahonnan te hozod ott nincs ilyen, akkor legjobb ha megkérdezed először. Élelmiszernek is mindig örülnek, vigyél macskakonzerveket egy kartonnal, meg esetleg pár kiló száraz tápot.

2019. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bevásárolni már se idő, se lehetőség nem lesz, pénzt tudok adni. A macskának vettünk mindent.

Oltást azért nem kapott, mert múlt héten náthás volt és ez ütötte az oltást.

Ivartalanítani szerintem még korai lenne, alig két hónapos. Ha hazahoztuk, jövő héten megy dokihoz átnézésre, aztán majd ő megmondja mit mikor kell adni neki.

2019. máj. 3. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak ivartalanítva adnak ki állatot a menhelyről. Ők rendezték, addig érte sem mehettünk. 17 ezer forintot kértek érte, pluszban adományt nem vittünk. Kérdeztük, hogy mire lenne szükség, de azt mondták, hogy jelenleg van minden, ők annak örülnek, hogy családra talált az állat.
2019. máj. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyenkor még korai ivartalanítani.

Előtte sajnos nálunk sem adják ki, legfeljebb ideiglenes gondozásra.

Azért sajnos, mert így viszont addig a karanténban sínylődnek, főleg ha még betegek is, és nem mindig élik túl a bezártságot. Viszont nagyon sokszor nem vitték vissza a befogadók oltásra, ivartalanításra mert nem akartak fizetni, ezért van már ez a szigor.

Én nagyon nehezen kaptam meg a cicámat, egy hónapot vártam rá, addig végig karanténban volt, és már nagyon paráztam, hogy kibírja-e.

Én is önkénteskedek, de még így sem adták oda bizalmi alapon sem előbb.

Én írtam azt fentebb, hogy nálunk ki kell fizetni az orvosi költségeket.

2019. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most szerintem ez a 10.000 fodint túlzás, főleg ilyen pici cicánál, meg csak féreghajtva van... Nem került ennyibe az egész állattartása eddig, sőt negyedébe sem...


Örüljenek, hogy elhozod! Ha nagyobb, ivartalanított, oltott állat lenne, természetes, de így...

2019. máj. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk írta a kérdező, hogy macskanáthás volt a pici, orvos+antibiotikum, azért ment el rá pénz nyilván...


De az adomány arról szól ilyenkor, hogy a többi/leendő mentetteknek is tudjanak segíteni, nem feltétlenük az a lényeg, hogy azt fizesse ki, amit ráköltöttek.

Ez olyan, mint mikor esküvőre mész, a saját fogyasztásod illik kifizetni kb; de a nászajándék nem arról szól, hogy fizess a vendégség után. :) Ez ugyanez, kb annyit illik adni minimum, amit a cicára költöttek, de nem kötelező, annyit ad az ember, amit rá tud/akar fordítani az adott menhely, alapítvány támogatására.

2019. máj. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!