Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Így is rossz dolog, ha a...

Így is rossz dolog, ha a macskát hagyjuk fialni?

Figyelt kérdés

Ha azért hagyjuk fialni a macskát, mert a családtagjaink csak tőlünk fogadnak el kiscicát és mi is tartanánk belőle akármennyi van? Még így is "rossz" dolog, ha hagyjuk?

Nem szeretném megvalósítáni, mert ivartalanított macskám van csak érdekel, hogy mit gondoltok erről.



2019. máj. 6. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ez elég hülye érv. Felelős állattartó nem gyárt cicákat, mert így is nagyon sok a macska.

Egyébként ha annyi macskát tartasz, amennyi van, azt hogy szeretnéd kivitelezni-elméletben? Bent volna mind?(azzal nincs bajom, te dolgod)

A mi utcánkban van egy ilyen macskás család. Megtartják a megszületett kiscicákat, mert kell a kiscica-minél több, annál jobb. Aztán a cicák szabadon járnak-kelnek. Etetik őket, szeretgetik, de ugye ennyi macskát ivartalaníttatni költséges volna. Így élnek a nagyvilágba. Egyet-egyet elcsap az autó-van másik. Telesz@rják az összes szomszéd veteményesét stb. Tök jó.

2019. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és ezért stresszelnéd és terhelnéd meg a macskád szervezetét, és akkor arról nem is beszélve, hogy utána sokkal nagyobb az esélye pl: a gennyes méhgyulladásnak vagy daganatos megbetegedéseknek, amibe nyílván elpusztul az állat.
2019. máj. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Igen. Ha csak egy helyről fogadnának el macskát, akkor nem is szeretnének igazán. Aki macskát akar, az nem tesz olyan idióta kikötést, hogy csakis a Józsi kétes genetikájú utcai keverékével vagyok hajlandó élni. Akinél ezt jelenti a macskatartás, az valószínűleg nem úgy tartja a macskáját, ahogy kellene.


Aki egyszerű házi macskát szeretne, az fogadjon örökbe. Kicsit, nagyot, fehéret, feketét, egészségeset, beteget... Annyi gazdátlan macska van, hogy biztosan talál közöttük olyat, amilyenre vágyik. Lehet, hogy jobban tetszene neki, mint a Józsi macskája. Egy újabb, ki tudja milyen alommal elvenni a lehetőséget a már megszületett és kidobott macskák elől nagy szemétség.


Ezen kívül a párzás a macskáknak fájdalmas, a szülés és a kicsik felnevelése megterhelő és kockázatos. Bármi baj történhet csakis a felesleges szaporítás miatt. Nem tenném ki ennek a macskámat, akit szeretek.

2019. máj. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ha egyszeri esetről van szó? Még egyszer írom hogy nekem ivartalanított macskám van úgyhogy nem e akarom megvalósítani.
2019. máj. 6. 08:19
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted egyszeri eset nem fáj, nem terheli meg a szervezetét, nem felesleges stressz, nem növeli a betegségek kialakulását?

Mert, de...

2019. máj. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Egyszeri esetből is lavinát indítasz el, mert a kiscicáknak is lesz kiscicájuk majd azoknak is lesz.... stb.

Akik csak háztól hajlandóak elfogadni, azok nem hajlandóak orvosi költségeket fizetni, ezért nem akarnak menhelyről örökbe fogadni.

A környezetemben is mindenki ismerőstől akar cicát, mert amikor megmondom, hogy nálunk a menhelyen az ivartalanítást és az oltásokat ki kell fizetni, egyből nem is kell annyira a cica, pedig fele annyiba kerül menhelyről, mintha maga vinné orvoshoz.

Az ilyen emberek fogyóeszközként kezelik a macskákat, és még szemérmetlenül némelyik ki is mondja, hogy "minek költsek rá? úgy is eltűnik, vagy elüti az autó."

A fenti indokokat nem hajlandó meghallani senki, de azt a baromságot elhiszik, hogy a macskát hagyni kell legalább egyszer elleni.

Amikor kiposztoltam azt a piramist, hogy egy párzásból mennyi idő alatt hány kismacska lesz, bombáztak továbbra is ezzel a kérdéssel, hogy de hát nem kell hagyni neki megengedni, hogy egyszer legalább anya legyen?

De! És akkor pont ott vagyunk, mint amit a piramisos elrettentő ábra mutat. Hagyjuk legalább egyszer a leszületett leszületettjét is elleni, és az lesz itt is, mint Ausztráliában hogy a kóbor macskákat irtják, mert veszélyeztetnek más fajokat a vadászatukkal.

2019. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem az a baj a macskával, hogy hagyod fialni, hanem az, hogy baromi nagy károkat okoznak. Ha lakásban van kizárólag, akkor oké
2019. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Tele vannak a menhelyek és a macskamentők kiscicàval. Szerintem a legjobb megoldás ilyen helyekről örökbe fogadni. Az összes állatom rossz körülmények között született és úgy fogadtam őket örökbe, borzasztóan hálásak. És a helyükre tudtak további állatokat befogadni a fajmentők.
2019. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vidd el ivartalanítani!

Tavasszal rengeteg állatorvos csinál akciókat, mi most vittük el a cicánk, szépen kivártuk. Addig is vigyáztunk, hogy ne menjen ki, (8 hónapos) és ne legyen vemhes.

Az a 12-15 ezer forint nem akkora tétel. Ha erre nincs pénz, akkor nincs pénzed macskára, mert kb. minden hónapban ennyibe kerül.

2019. máj. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7%

Én írtam ki kérdést korábban ezzel kapcsolatban, akkor olyan válaszok jöttek, hogy nyugodtan, hisz pénz, hely, jó körülmények vannak bőven(kinti kennel is), benti cicának ideális élet.


Ha több cicával szeretnék élni, jobban szeretném, hogy az én imádott macskuszom kölykei legyenek, akikben egy része benne van az általam szeretett állatnak, mint idegen cicák, akikhez nem fűzne annyi kötelék.


Utána nyilván ivartalaníttatnám őket, mert 10 alatt is már bőven sok az egy háztartásban élő cicák száma.


Megbízható emberre merném csak bízni a kicsiket, akik legalább olyan jól bánnának velük egy életen át, mint én.


Ezért is szülnek az emberek saját gyereket ahelyett, hogy a sok ázsiai és afrikai gyereket örökbe fogadnák.



Amúgy a cicaszexet imádják a macskák, azért is vannak megkergülve a nőstények is, csak a végét nem szeretik, mert szemetül van megteremtve a kandúrok pénisze, de nem lasszóval kell befogni a nőstényeket szexhez a 2 együttlét után..


Ráadásul mi emberek sokkal durvább dolgokat is tudunk élvezni, mint a macskák, nem kéne áldoztként tekinteni a lánycicákra..


Én azt gondolom(mint emberi gyerekvállalásnál), megválaszthatjuk szabadon, milyen állat mellett szeretnénk leélni az életünket, amennyiben azt el tudjuk tartani minél minőségibb életet biztosítva neki orvossal, táppal, társasággal, hellyel, mindennel együtt értve.


Odavagyok a macskám személyiségéért, ritka nyugodt, türelmes, jó ráérző képessége van, imádom, ahogy kinéz, ha akarnék több cicát, a kölykeit tudnám a legjobban szeretni, pusztán azért, mert az általam szeretett cica kölykei, egy része bennük él, na meg ő nevelné őket cicamama módra kiskoruktól.

2019. máj. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!