Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hete hoztam haza egy kiscicá...

2 hete hoztam haza egy kiscicát és elvileg allergiás vagyok rájuk, allergia vizsgálaton mondták. Hosszútávon lehet valami bajom tőle? Nem nagyon trüszkölök, csak kiütések jelentek meg rajtam!

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerintem ez oylasmi mint a por allergia. az ellen nem lehet semmit tenni.

egyik ismerősöm vadászgörényekre allergiás, és ő görényekt ment. néha prüszköl de egyébként semmi baja. kiskora óta allergiás rájuk és most 28 éves. 7 éve menti őket.

2010. júl. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
"csak" kiütések...
2010. júl. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

14:39-es vagyok.

ha tapasztalsz további tüneteket vagy a kiütések viszkednek menj el dokihoz és majd meglátod hogy hogy viseled a macska jelenlétét.

2010. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is allergiás vagyok rájuk, pedig van három. Ez hülyén fog hangzani,de én valahogy hozzászoktam.

Segíthet, ha nem egy szobában alszol velük, illetve ha valaki a csalódból jó alaposan átfésüli a macskát minden héten.

2010. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Hallottam olyat, hogy valakinek az után múlt el az allergiája, miután állat került hozzájuk. (kutya), de az szerintem mindegy.
2010. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Próbálkozni lehet, de felelőtlenség.

Könnyen súlyosbodhat, asztma is kialakulhat. Nem hinném, hogy hiányzik neked.

A "csak" kiütéseket majd vakarod, kisebesedik, elfertőződik, vagy "csak" heg marad a helyén.

Fogadj örökbe olyan állatot, amire nem vagy allergiás.

2010. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

Megjegyzem: a porallergia ellen nem nagyon van mit tenni. A macska jelenléte viszont választható.


(Meg vannak remek allergia elleni gyógyszerek is, amik "csak" a májadat teszik tönre meg hangyányit hízlalnak is, olyan 10 kiló körül.)

2010. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van van allergiám kutyára, macskára is. A gyógyszert nem nagyon szedem, és semmi bajom sincs. Ja, kutyánk és macskánk is van.
2010. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
én is allergiás vagyok az állatokra és állatorvos szeretnék lenni...voltunk már ember/ill. állatorvosnál és mind a kettő azt mondta, hogy hozzászokok majd...ez pontosan 1-2 évbe telt teljesen, bár még mindig (nagyon néha) ki ki jön egy egy tünet..pl gomba a karomon...de aztán bekrémezem és elmúlik... ha kijön egy tünet akkor mutasd mega dokinak és ad egy krémet... nem tudom h neked elmúlik e vagy sem... de nagymértékben csökkentheted krémmel/gyógyszerrel
2010. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is hallottam olyanról, hogy valaki immunissá vált, de sajnos olyat is, ahol asztmába torkollott.

Bár ő prüszkölt is.

2010. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!