Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után egy hét...

Ivartalanítás után egy hét múlva lesz varratszedés. Addig körgallért kapott a cica. De kinti cica. Nem lesz kint semmi baja körgallérban? A házba nem tudom behozni mert a fiam asztmás és allergiás szinte minden szőrre.

Figyelt kérdés

#baleset #cica #körgallér #szőr-allergia
2019. máj. 7. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet odakint baja. Legalább valahova zárjátok be addig.

Nekem minden műtétnél szóltak, hogy legyen szárazon és melegben az állat varratszedésig.

2019. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
KÖTELEZŐ zárt, biztonságos helyen lennie a varratszedésig! Mégis, hogy gondoltad, hogy kib*szod gallérral a nyakán, hogy se mozogni, se látni, se menekülni, se védekezni nem tud???? És még van képed megkérdezni, hogy lehet-e baja??? - És még gyereket is nevelsz - ennyi ésszel meg felelősségérzettel!
2019. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lehet kiengedni friss műtéti heggel, és körgallérral! Bárhol fennakadhat, beszorulhat, hogy lehet ez kérdés?
2019. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát... ez mindenestül rossz ötlet. Odakint gallérral megnyüffan.
2019. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Miért nem felszívódó varrattal csinálják?
2019. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy lehet ez kérdés, hogy erről engem előre senki nem tájékoztatott. Pedig a dokihoz személyesen mentem el időpontot kérni és megbeszélni, hogy mi a teendő. A szomszédomnak vannak macskái, de ő több műszakba jár dolgozni, és annyit foglalkozik a macskákkal, hogy a száraz tápból kidönt egy nagy adagot a tyúkólja tetején lévő kondérba, ahol a kutyája nem tudja a macskák elől felzabálni. Ez a cica is a szomszédé tulajdonképpen, csak az idők folyamán a mi cicánknak lett elkönyvelve, mert a szomszéd kutyája nem szerette, és állandóan megzavarta, eleve hozzánk menekült. A szomszéddal megbeszéltem, hogy ha neki nincs pénze rá, én ivartalaníttatom, ha hozzájárul. Nem akarok sok cicát. Örömmel egyezett bele. Na ezek után mentem időpontért. De ott csak azt mondták, hogy előző nap a vacsora után már nem ehet, és ma 16 órára kaptam időpontot. Mondtam, hogy én nem tudom hova bezárni egy napra. Azt tanácsolták, hogy amiben vinni fogom, abban simán kibír egy napot. Egy nagy kosárban volt emiatt egy napig, a teraszon. Mikor elhoztam, kezembe adtak egy körgallért, hogy kössem fel rá úgy hogy azért az ujjam aláférjen, és egy hét múlva menjek varratszedésre. De nem mondták, hogy egy hétig valahol bent kell tartani. Ha ezt az ivartalanítás előtt tudom, el sem viszem. De a műtét után sem mondták. Pedig tudták hogy kinti cica, és a szőrallergiás fiam miatt nem tudom bevinni még egy napra sem, mert elmondtam.
2019. máj. 7. 18:26
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Persze, nem mentség, de gondolom, az állatorvos azt gondolta, ez annyira alap, hogy ezért nem mondta külön.
2019. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És akkor te mit csinálnál a helyemben? Ha ezt a fellengzős stílust elereszted, van valami épkézláb ötleted is? Egy macskapanzióba befogadnák így egy hétre? Vagy legyen a nagy kosárban egy hétig?
2019. máj. 7. 19:31
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Legyen a garázsban, pincében, vagy akár nyúlketrecben 2 napig,(gallérral) amíg a seb neki nem áll gyógyulni. Aztán már mehet, de naponta rá kell nézni, nem lett-e rosszabb.


Amugy, "jobb helyeken" felszívódó varratokat használnak pont amiatt, hogy ne kelljen visszavinni.

2019. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyúlketrec, egy olyan helyiségbe, ahol nem jár a fiad.

A hordozó nem megoldás, mert abban nem tud mozogni. Egy nagy méretű ketrecbe befér neki egy alomtálca, tál a kajával.

Az utcai mentett macskákkal is így csinálják, míg lábadoznak, hiszen nem lehet őket a saját cicákkal összeengedni.

Kérj segítséget ketrecügyben állatorvostól vagy állatvédő szervezetektől, nyilván egy hétre nem fogsz venni.

2019. máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!