Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent az, ha a kismacskak...

Mit jelent az, ha a kismacskak szopás közben elalszanak?

Figyelt kérdés

Szoptatja őket rendesen az anyjuk, ők pedig 10 naposak. Viszont azt figyeltem meg, hogy egy fél perc után bealszanak a cicin. De mégsem kis dagik, hogy azért legyen a dolog, mert igazából nem is éhesek. Én attól félek, kevés az anyamacska teje és azért alszanak el olyan hamar, mert nem jön semmi a cicikbol.

Lehetséges?


2019. máj. 10. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Éhes szopós kölyök nyugtalan, sír szinte állandóan. Ha megfelelően fejlődnek, nincs semmi gond.
2019. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ők egész nap inkább alszanak, de mivel most nyílt ki a szemük már másznak a kis helyükön belül erre-arra. Meg hát nyoszorognek, de azt eddig is csináltak. Viszont eddig ha megfogtam őket, mkndig láttam, hogy jó nagy a pocakjuk, tele van, jól vannak lakva most nem olyan pocakosak és ha leul melléjük az anyjuk már rögtön le is csapnak rá. Félek, hogy hamarosan nem lesz már nekik elég a tej, vagy már most sem az. Egyébként szép nagyok, azzal nincs is gond, de pár napja sokkal ducibbnak látszódtak. Bár most is itt alszanak és teljesen nyugiban vannak, szóval nem tudom még állapítani. Az anyjuk az tény, hogy nagyin le van fogyva a szülés óta, de nem tudom ez összefüggésben van-e a teje mennyiségével.
2019. máj. 10. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minden rendben velük. A kisbabák is sokat alszanak. A macskák meg képesek napi 20 órákat aludni.

Kevés lenne, nyávognának, követelnék.

2019. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Remélem, igazad van. Majd figyelem őket nagyon, és ha látom, hogy nem megfelelően fejlődnek, akkor kénytelen leszek tápszert venni nekik.
2019. máj. 10. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha lefogyott az anyjuk, akkor nem kap elég eledelt, hogy szoptathasson, vagy valami baja van. A helyedben az anyát és a kölyköket is megnézetnék egy macskához értő orvossal.
2019. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kap elég ennivalót az anya, direkt vettünk neki olyat, amit a doki adott és szoptatós anyamacskaknak való. Mondta a doki is, hogy mivel egész nap szinte cicin vannak a kicsik, nem kell majd meglepődnunk, ha fogyni fog az anya, de ez addig nem gond, míg teje van elég.
2019. máj. 10. 13:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Felesleges beavatkozni. Ha éhesek lennének, akkor sokat nyávognának, sírnának. De mivel nyugodtak, és szunyókálnak-ami normális náluk, hisz az anyukájuk meg a szoptatás megnyugtat hatással van rájuk-valószínűleg minden rendben van. Ne tápszerezze, akármennyire is szeretnéd a cicákat dédelgetni, hanem tegyél róla hogy az anyacica nagyon jó kaját kapjon. Én ilyenkor nem tápon tartottam a cicámat, hanem húson. (rendes húson, nem konzerven)
2019. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy ilyenkor az anya lefogy. A lényeg, hogy annyit adj neki, amennyit megeszik. Többször kínáld hússal, vagy neki való nedves táppal, + száraz táp és friss víz mindig legyen előtte.

A cicceknek meg semmi bajuk. Ha éheznének, arról tudnál. :) Olyan nyivákolás lenne, hogy ihaj. Ne vegyél tápszert, amíg nem nyávognak a macskák egész nap keservesen. Megszívatod vele az anyacicát, ha nem tudják rendesen kiszopni a tejet, be is gyulladhat a cicije.

2019. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban addig tápszert adni, míg van elég teje az anyának. Eddig úgy tűnik nincs gond, sokszor szoptat és megint jó kis pocakjuk van a kicsiknek. Szerinterek főtt csirkemell jó az anyának, ha azt kap?
2019. máj. 11. 16:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, jó, de ne csak azt kapjon.
2019. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!