Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos kiscicák nagyon...

2 hónapos kiscicák nagyon keveset esznek. Ez normális?

Figyelt kérdés

2 hónapos kiscicákat hoztunk csütörtökön hozzánk.

A macskák kb. tegnapra teljesen megszokták az új környezezüket, igaz velünk még annyira nem barátkoznak, de már egymással eljátszik a két kiscica.


A problémám az, hogy sosem volt még ilyen kiscicám és nem tudom miért esznek nagyon keveset?

Vettem nekik Sanabelle kitten szárazat és Animonda Carny Kitten konzervet. Esznek a tápból is pár szemet és a konzervből is pár falatot, aztán ennyi. A 200 grammos konzervnek a felét adtam oda, és a félnek is a felét ették meg estére maximum.

Próbaképp vettem Whiskas Junior alutasakosat, abból is minimális mennyiséget eszik meg.

Rákérdeztünk azokra, akiktől hoztuk, hogy mivel etették, azt mondták Pennys (gondolom Molly vagy valami ilyesmi) kaját kaptak (nem kölyköknek valót). Mivel itt a közelemben nincs Penny, így vettem egy Coop-os konzervet, abból is pár falatnál többet nem eszik.

Vizet egyáltalán nem iszik, a laktózmentes tejből pár kortyot és ennyi.


Normális ez ilyen kismacskáknál?



2019. máj. 12. 09:48
 1/7 A kérdező kommentje:

És szeretném elkezdni az oltási programot és a féreghajtást is, mert akiktől hoztam, nem adtak nekik semmit.

Hogyan és milyen oltással kezdjük?

2019. máj. 12. 09:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Két hónaposan még nagyon kicsik. Vegyél nekik alutasakos eledelt amit törj össze minél apróbbra. Valamint adj nekik apróra vágott főtt húst. Nagyon fontos h nyers húsnak csak bizonyos fajtáit ehetik. Voltál már állatorvosnál velük? Egy oltás olyan 3-5 ezer körül van. A féreghajtó is 1 ezres. Viszont a piciknek 2 hónaposan kellene átszokniuk a tejről a szilárd táplálékra. Próbálkozz cica táp szerrel (kifejezetten macskatápszert adj nekik, az emberivel tönkretennéd a gyomrukat), vagy kecsketejjel. Tehéntejet ne adj nekik ugyanis a legtöbb macska laktóz érzékeny. Az almot tudják használni? Isznak rendesen? Ha ennyire járatlan vagy a témában és úgyis oltani kell őket, beszélj az orvossal. Kérdezd nyugodtan, nem fogja leharapni a fejed. Féléves kor körül pedig vidd el ivartalanítani őket.
2019. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Igen teljesen normális, hogy viszonylag keveset esznek. Pont erre van szükségük. Keveset esznek, de sokszor.
2019. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előttem leírták, csak annyi, nekem 5-6 kiló között van a macska és egyszerre soha nem eszik meg 100 grammot. Szárazból 5-6 szemet egyszerre. A macskáknak nem szokásuk teleenni magukat. Inkább keveset többször esznek.
2019. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Akkor végülis megnyugodtam nagyjából!

Állatorvossal majd hétfőn beszélek, és a jövőhéten be lesznek oltva és adatok nekik mindent, amire szükségük van, amit a doki mond.

Az almot automatikusan maguktól elkezdték használni.

2019. máj. 12. 11:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítás alap dolog nálam. Eddig minden macskám ivartalanítva volt.
2019. máj. 12. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Maradj azoknál a màrkáknál, amit elsőre választottál. A whiskas pont ugyanolyan gagyi, mint ezek a sajàt márkás vackok, tápértékük kábé nulla. A sanabelle egész jó, az animonda is vállalható, ha kiegészítésként kapják a nedveset, és nem fő eledelként, szóval te jobban választottál, mint ahonnan hoztad.


Viszont még borzasztó picik, a cicákat 12 hetesen lenne szabad elválasztani. Még most szoktak le a ciciről, időbe telik, mire beáll az étkezés.

2019. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!