Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kelt fel a cicám pontban...

Miért kelt fel a cicám pontban minden hajnalban ugyanabban az időpontban? És hogy lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Olyan értelemben kinti-benti cicáim vannak, hogy többnyire bent vannak, de kijárhatnak az udvarra, mert biztonságos a kerítés, sosem mennek utcára, még a kapu felé sem mennek, a kertben játszatnak és mindegyik ivartalanított.

Szóval újabban, most már kb. két hónapja az a szokása, hogy mindig óramű pontossággal ugyanakkor felkelt, és ha nem engedem ki visít a fülembe míg fel nem kelek. Kiengedem, jó esetben vissza alszok, mire újra ébredek, természetesen már ott tobzódik az ajtóban vagy az ablakban. Bejön, reggeli, majd fél napot alszik. 1 éves kandúr, Januárban lett ivartalanítva.

Nem értem miért pont akkor, mi kelti fel, vagy mi olyan rohadt érdekes kint pont akkor a sötétben.

Teljesen mindegy, hogy este mikor fekszik le, ha később fekszünk, akkor is ez van, ha korábban akkor is.


2019. máj. 13. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én megoldottam az ilyet a cicával.

A fürdőben van az alom, betettem a kosarát is és rácsuktam az ajtót. Szobaajtó is becsuk és szevasz!

Nyavalygott, kaparta az ajtót 2 este, aztán tudomásul vette.

Én mondjuk felügyelet nélkül nem is engedem ki a kertbe, pedig nekem sem megy el, de egy percet nem tudnék nyugodtan aludni.

2019. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert megszokta.

Első alkalommal nem kellett volna éjszaka bóklászni vele, de utólag könnyű okosnak lenni.

Nehéz lesz leszoktatni, de nem reménytelen. Csak a különzárással.

2019. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen ,a különzárás megoldás lehet, aztán majd megszokja. Most az a gondom, hogy a hálószobán jelenleg nincs is ajtó. Ez a cicám a nappaliban alszik, amitől nem választ el ajtó, így be tud jönni hozzám. Akkor majd az lesz a megoldás, hogy feltetetem az ajtót a szobára. Csak akkor meg nem tud kimenni pisilni amelyik velem alszik. Az alom az előszobában van. Konyhán és fürdőn van ajtó, de oda nincs szívem kiközösíteni éjszakára. Amúgy is annyira kedves, és bújós, de megy a rivalizálás. Sokszor jönne mellém az ágyba, de a rangidős ott alszik velem, és sokszor elüldözi szegényt.

Nyilván könnyebb lenne az egész, ha mindegyik úgy van szoktatva már az elején, hogy éjjel mindenkinek van fekvőhelye, kosara, valamije az előszobában, konyhában, hálószoba ajtó becsuk, és nyugi van. De nem így alakult, mert az idősebbik cicát mikor ide hoztam menhelyről, kezdetektől együtt aludtunk az ágyban és ő meg ezt szokta meg. Már kicsiként is végig aludta velem az éjszakát, és azóta is. Ez kis fent említett ébresztőóra meg tavaly került ide kölyökként. Neki meglett engedve, hogy ott alszik ahol akar. Néha kosárban, néha kanapén, néha ágyban, néha a macskabútoron. Biztos elrontottam, tudom.

2019. máj. 13. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel az ajtót és tegyél be csak éjszakára almot a nagynak a szobába, a kicsi meg legyen a nappaliban. Aztán amikor felkelsz, az almot is kiviszed.

Nem kell ezt örökre, csak addig, míg a kicsi leszokik az ébresztgetésről.

2019. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!