Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűntek az izmai?

Eltűntek az izmai?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy macskám 4 éves.Pár hete volt benne kullancs (nyakán,hátán),szerencsétlen véresre vakarta(kiszedtem belőle őket(frontline-t szoktam rá csepegtetni)),begyulladt neki. Elvittem állatorvoshoz kapott szteroidot és antibiotikumot(2x vittem el).A szőr kihullott a nyakán meg a hátán,de az kezd helyre jönni.Mivel kinti-benti macska,ezért szinte csak a ház környékén van.2 napig kerestem szerencsétlent mire megtaláltam,de ha megmozdítottam harapott volna.Kb 1-1,5m magasról ugrott volna le,de nem lábra érkezett, hanem hasra(ez volt hétvégén).Mai nap elvittem megint az orvoshoz.A doki megvizsgálta,kiderűlt a comb izmai eltüntek mind a két hátsó lábában és az fáj neki.Nemrég még eleven volt kutya baja sem volt.A doki szerint ez képtelenség,hogy ilyen hamar eltüntek az izmai és az egyik szeme is furcsa(barnább,pupillával is van valami).Kérdezte mivel etetem,mondtam neki,hogy fehérjében dús ételt kap(Felix stb).Megfogják majd röntgenezni,meg vérvételt is csinálnak.Mondta,hogy műtét lesz a vége(csórinak eltávolítanak a lábaiból).Mondta,hogy ő szerinte valami genetikai probléma lehet a háttérben,mert régebben is csinált olyat,hogy a két első lábán ment és amikor evett akkor a hátsó része emelkedett fel,de ez nagyon ritkán fordult elő.Véleményetek szerint milyen fertőzés vagy parazita "falja" fel az izmokat?Nem vagyok egy szívbajos,de jobban féltem szerencsétlent mint magam(nekem is műtét stb).Válaszokat előre is köszönöm!

2019. máj. 13. 20:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki kérdezné kandúr és nincs meg veszve.
2019. máj. 13. 20:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég kusza. Milyen műtétek akarnak csinálni, ha azt sem tudják mi a baja?

Nem kapott túl sok szteroidot? Az okozhat izomatrófiát.

2019. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy ahol nincs izom azt a részt levágják(mármint csonkolás).Az a baj,hogy egy másik orvoshoz vittem el,nem ahhoz aki eddig kezelte,mert ő most nem rendel.A mostani orvos azt mondta,hogy a szteroid elfed valamit és nem tudja mit.A mostani orvos lyukat beszél az ember hasába 1 órát voltam bent nála és csak fújta a rengeteg infót.Nekem is kusza a dolog,mert 1 órán keresztül beszélt.Holnap elviszem a másik dokihoz,de ő meg alig beszél.
2019. máj. 13. 20:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak a lényeget nem írtad le: Mi az, hogy eltűntek az izmai? Nem használja a lábát, olyan, mintha le lenne bénulva? Mert akkor nagy eséllyel lyme-kór lehet vagy valamilyen kullancsbénulás. Olyan nincs, hogy egyik napról a másikra felszívódik a combizma.
2019. máj. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ui.: A röntgent is jó lenne tisztázni, hogy mit vár tőle az orvos, mert szerintem te félreértettél valamit. A röntgen tudniillik nem mutatja ki a lágy szöveteket, ennélfogva az izmokat sem.
2019. máj. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Használja a lábát(két hátsó),de szinte vonszolja.Az eltüntek az izmok azt pedig értsd úgy,hogy a lábában alig van izom.Tudom,hogy a röntgen nem tárja fel a lágyszöveteket.A doki kopásra utaló vagy esetleg egy korábbi sérülés "jeleit" szeretné megnézni hátha az okozza a problémát,ezért szeretné a röntgent + vérvételt.
2019. máj. 14. 12:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Fájdalomcsillapítót kap az valamennyire helyre hozta,tud nehezen menni,de látom szerencsétlenen,hogy fáj neki.A hátsó lábával megakarta volna vakarni magát,de nem sikerül neki.Behoztam a házba,szerintem már nem lesz sokáig köztünk.Fekszik,próbál aludni,de eléggé megviselt tekintete van.Annyit mondott a doki még a héten vigyem vissza,megbeszélünk egy időpontot összehívja a kollégáit és kivizsgálják normálisan.Aztán lesz ami lesz.
2019. máj. 14. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor az nem eltűnt, hanem leépült, mert a feltételezett kopás miatt fájt neki és nem használta. Így már érthetőbb. :)
2019. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
A roha.dt orvosok meg az embereket is megbetegitik meg kinyirjak. A haziallatodrol is sok bort huznak le. Megbetegitik,h kezelhessek.
2019. máj. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!