Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány napon belül fog fialni...

Hány napon belül fog fialni ez a macska?

Figyelt kérdés
Csak, hogy imserjétek a történetet: találtunk egy macskát télen a hóba remegve mászkált szerintem akkor lehetett 5 hónapos. Behoztuk a garázsba adtunk neki már nem emlékszem milyen húst.. Stb minden rendben ment hideg éjszakákon a garázsba aludhatott. Csakhogy kb. 3 hónapja tűnt el és most amikor visszajött 12-14 napja nagy volt a hasa már azt hittük valami baja van de ahogy megfogtam éreztem kis mocorgást, azután megint eltűnt 1 hétre és most itt van, nyávog az ajtó előtt néha, sok kaját kér, amit persze meg is kap, folyamatosan a napozóágyon fekszik vagy a hűvös földön 10 percenként változtatja a helyét el se megy innen és tegnap óta, mintha nőtt volna a hasa jó nagy kerekre, féloldalasan ül nyilván a pocija miatt. Meg ma feltűnően többet nyávogott, nem egyfolytába, de nem szokott így, mikor beengedtük szaladt a kajás dobozhoz és így is jóval többet kap az elmúlt néhány napba, de még mindig kér. Készítettem neki egy dobozt, szoktatom bele. KB. Hány nap lehet neki hátra? Nem értek ehhez. Amikor fial be szeretném tenni a dobozzal együtt a garázsba, ahol jó meleg van. Csak feleslegesen, ha még sokára jön el az "idő" nem szeretném bezárni, bár szeret ott lenni nagyon.

2019. máj. 15. 19:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Út kihagytam, hogy amint beengedjük a konyhába rögtön dorombol és nagyon élvezi a simit.
2019. máj. 15. 19:30
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Ajj istenem...

Vidd el állatorvoshoz ultrahangra, aztán ha van még egy hete mondjuk, akkor lehet még ivartalanítani.


Aztán pedig bent tartsd, mert nem normális, hogy x időkre eltűnik. Aztán egyszer nem jön haza, mert meghalt miattad, mert nem vigyáztál rá.


Vagy ha megszületnek a kicsik, és aztán ütik el? Nem értesz hozzá, minek szaporítasz? Ha meghal az anyjuk a kicsiknek, hogy akarod őket felnevelni?


Gondolkodj márfelelősségteljesen...

2019. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja bocs legközelebb hagyom megfagyni.. Te mit teszel az állatokért vagy csak jössz ide osztani az észt? Vagy talán olyan nagy feladat lenne normális választ adni?
2019. máj. 15. 20:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezért is nincs macskám.. Nem tudnám vállalni az ivartalanítás/oltások kölcségeit, így is ennek a macskánk is több kaját kéne adnom, de nem tudok. Nem hagyhattam ott a hóban mégsem...
2019. máj. 15. 20:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy amúgy valakié ez a cica? Mármint ha eltűnt három hónapra, és most jött vissza akkor lehet a "gazdájánál" volt addig. Bár nem hinném hogy nála jelentősége van. Szerintem egy héten belül elleni fog, de intő jel lehet az is, hogyha látod hogy keresi a helyet. Érhető, hogy nem vállalsz cicát hanem tudod állni a költségeket, persze így ivartalanítani se tudsz akkor most már, de ha most nálad megszületnek a kicsik, akkor ha az anyának se tudsz eleget adni hogy fogsz tudni akár 5-7 kiscicát etetni? Persze szép, hogy segítesz, vidd is be őket a hideg eső elől, de kérj segítséget egy közeli állatvédő szervezettől és hirdesd őket neten örökbefogadásra.
2019. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a rendes választ, majd akkor felrakom több helyre őket, ha annyi idősek lesznek és kérek segítséget is majd.

Még annyi lenne, hogy a dobozt elég 2 törölközővel és rá pár újságpapírral kibélelni?

2019. máj. 15. 21:24
 7/12 A kérdező kommentje:
Viszont még az emlői nem duzzadtak "tovább", mint amekkorák voltak. Fialás előtt hány nappal látszik hogy van bennük tej?
2019. máj. 15. 21:25
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

"Te mit teszel az állatokért vagy csak jössz ide osztani az észt?"


Hű, elég sok mindent. Az észosztás mellett van egy utcáról befogadott kutyám, egy utcáról befogadott macskám, egy tányérból mentett házinyulam és egy utcáról összeszedett nyulam is.

Emellett másfél éve aktívan mentek. Chipolvasóval rohangálok a kóborló kutyák után, már több, mint 100 kutyában néztem chipet, és egy csomót sikerült hazavinnem, vagy gazdit találnom neki. Tavaly a nyakamba vettem 2 kutyát és 8 macskát, akiket egy leégett háznál hagyott a "gazdájuk", én etettem, gyógyítgattam, szelídítettem őket hónapokon keresztül, míg gazdit nem találtak. Rendszeresen önkénteskedek menhelyen, meg adományozok a környező álladvédőknek, szoktam szervezni tápgyűjtést. Kóbor macskákat TNR módszerrel ivartalaníttatok. Mentettem már elütött kutyákat, törött lábú kutyát, lebénult lábú és félszemű macskát, aminek a fél arca is le volt szakadva.

Januárban fény derült városunkban lévő horror tanyára, ahol tehenek, birkák, disznók haldokoltak és egymás tetemét ették kínjukban, aminek a bejelentésében én is részt vettem, jegyzőhöz járkáltam, végül happy end lett, a túlélő állatok már jó helyen vannak. Mentettem kacsákat is utcáról. Segítettem hazajutni 4 elkóborolt lónak.

Most nemrég meg iskolában tartottam harmadmagammal állatvédelmi előadást a gyerekeknek.


Egyéb kérdés? Te mit teszel az állatokért?

2019. máj. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

#8 Lődd le magad, a kérdésre válaszolj vagy maradj csendben.

Kérdező! Pontosan nem lehet megmondani, pár napon belül biztosan fialni fog. Az emlők kb szülés előtt 48-72 órával durrannak be, de van, hogy csak a szülés után. Bújósabb, hízelgőbb lesz, helyet keres, mászkál össze-vissza, bebújik bárhova, most többet eszik(erőt gyűjt), mert szülés előtt nem nagyon fog. A nyávogással a segítségedet kéri a hely kereséshez. Rakd be a garázsba, egyrészt biztonságosnak és nyugalmasnak kell találnia a helyet, másrész hamarosan szülni fog. :)

2019. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésére válaszoltam. "Te mit teszel az állatokért?"

Nem értem a problémát.

2019. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!