Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Neked milyen színű a cicád?

Neked milyen színű a cicád?

Figyelt kérdés

Esetleg a tájegységet is hozzá írhatnátok :)

Csupán kíváncsiságból kérdezem, kíváncsi vagyok milyen színű cicák fordulnak elő többségben országrészenként.

Kezdem én: vörös, Nyugat-Magyarország



#statisztika #szín #cica #Macska. Bunda
2019. máj. 17. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Vörös-fehér, szürke, fekete-fehér, cirmos, whiskas cirmos macskáim voltak eddig. Budapest.
2019. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Tricolor, fekete-fehér, cirmos-fehér foltos

Mamámnak van (egy udvarban lakunk) cirmos és fekete cicája

Dél-dunántúl

2019. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Korom fekete kan cica, Dél-Dunántúl
2019. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
fekete korábban teknőctarka
2019. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

1. európai rövidszőrű hamuszürke cirmos kerek pofival, arányos fülekkel.

2. félbengáli-európai rövidszőrű keverék, barna cirmos fekete csíkokkal, hosszú “rókafülekkel” és háromszög alakú fejjel.


Dunántúl

2019. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mindig csak fekete macskáink voltak. Most kettő ilyen van.

Pest megye

2019. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem jelenleg egy kék kandúrom van és egy teknőc lányom. Budapest
2019. máj. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hat cirmosunk van és egy teknőctarka. Szerencsére elég nagy a ház és pénz is van rájuk.

Szolnok megye

2019. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem három van:

egy öreg tricolor, egy másfél éves hófehér, de a feje búbján van egy "sapka", ergó szürkés fekete folt, és a legifjabb egy éves bicolor fekete-fehér.

Az utóbbi években azt vettem észre, hogy egyre több a bicolor, tehát az amerikai típusú házi macska, ami alapján Tom macskát mintázták a rajzfilmben.

Amerikában tuxedo cat-nek hívják, bicolornak, illetve smokig catnek.

A színük elosztása nagyjából hasonló, fehér has, fehér pofi, homlokig felhúzódó fehér csík, a többi rész fekete. A természet sokszor még megtréfálja őket azzal, hogy a nózi mellet van egy folt. Az enyémnek asszimetrikusan van egy fekete folt az orrától jobbra, de találkoztam olyan cicával, aki totálisan az ő tükörképe, minden passzol, de neki a folt bal felől van. :-D

Amikor ezt a cicát találtam kölyökként, én is töprengtem, hogy van manapság ennyi bikolor, mert régebben a cirmosak voltak többségben.

Azóta csatlakoztam egy macskás csoporthoz a facebookon, és egyre több ilyent látok a tagok cicái között.

Fejér megye.

2019. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#9. voltam. Még azt szeretném leírni megfigyelésképp, hogy ami újabban gyakori, a fehér, kisebb nagyobb folttal a fején. Azt olvastam, hogy ezért a gének a felelősek, ilyenek sem voltak korábban ekkora számban.

És hogy miért merem ezeket így kijelenteni? Mert nem is vagyok már fiatal, és emlékszem, hogy gyerek koromban 90%-ban cirmos cicákat láttam, a másik ok, meg hogy kb. 2 éve járok önkénteskedni menhelyre ahol a cicákat gondozom, és látom, hogy milyen típusból van a legtöbb. Ezeken kívül még a leggyakoribb a koromfekete, teknőc és a vörös.

2019. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!