Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most találtam egy kiscicát,...

Most találtam egy kiscicát, miket kéne vásárolnom neki?

Figyelt kérdés

Illetve tegnap, tuti, hogy nem elkóborolt, megbeszéltük itthon, hogy megtartjuk. Most jöttünk az állatorvostól, kapott bolhasprayt, féregtelenítőt és szemcseppet.

Panel 2.emeletén lakunk, van egy kutyánk, aki 11 éves és játékos a cicákkal, már összebarátkoztak. Egyenlőre vízben főztem búzadarát és natúr joghurttal elkevertem, azt adtam neki enni. Tanácsokat kérnék, hogy egy 5 hetes cicának milyen eledelt vegyek, valamint mire van még szüksége. Biztonsági háló gondolom kéne az erkélyre. Még mit?


2019. máj. 17. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Hú gabonát adni a cicáknak elég vitatott téma, én nem adok abszolút. Ekkora cicának már mehet a Junior táp, nem a márka a lényeg, hanem a magas hústartalom. Én 60% alattit nem adok nagyon. Zooplust ajánlom online, olcsó nagyon. Én a kiscicámat legfyakrabban bozita kittennel etettem az elején. Ha mellé adsz tápszert az csak cica tápszer legyen, az a neki való. Ezen kívül: alom+alomtálca, valamiféle kaparófa/macskabútor amin kiélheti az energiáit. Macskafekhely, hordozó. Vidd el állatorvoshoz, féregírtás kell majd neki valószínűleg. Viz legyen mindig kitéve neki.
2019. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Írta, hogy ezek megvoltak.


Laktóz menteset kellene venni tejtermékekből. Búzadarát szerintem inkább nem. Az enyém ugyanennyi idős, most májkrémet eszik, mert szilárd még nem megy.


Alomra lehet szoktatni, az enyém is most tanulja.

Játékot vegyél neki valamit, mert nem fogod bírni, vagyis az enyém egy ördög, egész nap játszik, rág. Már én nem bírom.


A tápból, mindegy milyen fajtát veszed, csakis juniort, mert az kisebb, meg tudja enni és más az összetétele.

Enni egy sima műanyag tálból eszik, meg az alomtálcája is egy műanyag tálca volt.

2019. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1: Ha voltál dokinál vele, miért nem őt kérdezed a táplálásról?

2: Ha már nem kérdezted meg, akkor google barátod.


De tekintsünk el ezektől...


A macska obligát ragadozó, semmiféle búzadarára, tésztára, rizsre, zöldségre, gyümölcsre NINCS szüksége.

CSAK húsokra, belsőségre, tojás(inkább fürj), esetleg laktózmentes turó.

+ magas minőségű száraztáp(min. 70-80%hús) és friss víz.


A gagyi konzervekbe, alukba, xar minőségű száraztápokba raknak csak gabonákat, rizst, stb., hogy olcsóvá válljon. Mert ugye a hús "drága". Amúgyis az ilyen 99ft/konzervbe max a csirkeláb maradványait és csőrt stb. darálják bele...húsipari hulladékokat, amit nekünk embereknek már nem tudnak eladni.


Egy kölyök macskának végképp ne adj ilyen hulladékokat, meg búzadarás vizet. Nem is értem honnan szedted ezt? Tehéntejet se, max. laktózmentest, de a legjobb a kecsketej.


Ilyen korú macskának átfőtt és botmixerrel pürésített húsokat (csirke, kacsa, pulyka, marha, halfilé stb) adj, ha már rág akkor kis pici kockákban is mehet.

Ill. junior cica tápot, kecsketejet, friss vizet.


Ennyi.


A szükséges felszerelésekről szintén 100oldalnyi leírást találsz a neten, meg itt is.

2019. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta, hogy jó az, amit adok, meg vegyek mellé nedves kiscica kaját. Nem egy "nagy" doki, a kutyánk egy utcai vegyes, csak oltásra hordjuk, mert sosincs semmi baja, szóval azért itt kérdeztem.

Az nem búzadarás víz, hanem "tejbedara", csak mivel nem kaphat sima tejet, ezért vízben főztem meg, aztán natur joghurtot kevertem hozzá.

Akkor mivel márkát még most sem tudok, hogy mi lenne a jó cicaeledelből, veszek sima húst és akkor azt főzök neki, meg túrót, tojást és ha tudok szerezni, akkor kecsketejet.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. máj. 18. 05:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi nem láttam, hogy voltatok állatorvosnál.

Írtam egy márkát, de akkor még írok: Animomda Carny, Animonda vom Feinsten, Applaws, Cosma Nature, Grau, MAC's és a fresnapfban van egy márka, 100% természetes összetevői vannak, az enyém ezekből kapott. Mint említettem a zooplusról rendelünk, mert nagyétkű a macska és így jobban jövünk ki. Kérlek szépen nagyon figyelj a magas hústartalomra, ezzel nagyon meghosszabbíthatod a cicud életét, gondolom te is ennek örülnél. Ezek a whiskas és társai nem egészségesek, kb mintha te mekis kaját ennél minden nap. Kevés hús van benne, 4% szóval, 100 gramm kajában 4 gramm hús... őrült kevés. De a sima hús a legjobb neki, nézz utána a BARF etetésnek a neten, ott találsz hozzá sok tippet meg étrendkiegészítőket.

2019. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, figyelni fogok,hogy a legjobbat kapja.

Most vettem fagyasztott halfilét meg csirkemellet. A zoopluson láttam cicáknak való tejet/tejport vagyis ilyen tápszer szerű. Olyat vegyek neki most az elején? Végül is pár hetes még csak.

2019. máj. 18. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:

A kecsketejes vagyok:

Akkor most már mindent értek,jó hogy itt kérdeztél.:)


Én is a zooplust javaslom, tök jók amit előttem írtak.

Ha kapnál kecsketejet, akkor nem kell drága tejpor.


A BARF-ot én nem javaslom, macerás, nagyon oda kell figyelni, és főleg ilyen kicsi cicának még felejtős.

De ez az én véleményem.


Én 9 macskát tartok, olyan 20 éve már, ahogy fentebb írtam úgy etetek.

Végülis félig "barf szerű", de a jó minőségű száraztáp (Orijen-nel etetek mellé) szerintem alap, minden megvan benne vitamin, ásványi anyag, taurin, a száraztáp rágásától a fogkő/plakk mechanikusan jön le stb stb.

De mellé csak húsokat, fürjtojást adok, semmi konzerv/alutasak.


Persze vannak azokból is magas minőségűek, de azon az áron már a szín marhahúst is megkapod! Akkor miért vennék konzit? Max. időhiány...:)


Majd 7-8 hónapos kora fele,ne felejtsd az ivartalanítást, 3havonta féreghajtás, plusz ugye az oltások.

Mondjuk én másik orvost keresnék az is tuti...

2019. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha majd olyan baja lesz vagy komolyabb vizsgálatra szorul, akkor úgyis másfele visszük, de ha csak oltás meg alap dolgok kellenek, azt ennél olcsóbban megkapom.

Ivartalanítva mindenképp lesz, a kutyeszt is úgy találtuk anno, Ő is korán ivartalanítva lett, mielőtt vérezni kezdett volna. Bár a cicus fiú, de neki is meg lesz csinálva.

Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 18. 21:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne hagyd kettesben a kutyával, ha nem vagytok otthon (munka, suli, stb.) zárd külön. Nem azért, hogy bántaná, de véletlen ráfekszik, vagy ilyesmi. Egyelőre, tehát hogy még szoktasd őket össze, illetve látni fogod a viselkedésüket.


A zooplust ajánlom én is.

5 hetes kiscicának csak konzervet ajánlok, száraztápot biztos hogy nem és én még húst sem annyira. Először tanuljon meg enni...

Nemrég én is találtam egyet, ő most Feringa konzervet eszik, és imádja, és ő kb. 5 hónapos már, és vagy egy hónapja kap száraztápot is (Purizon, Feringa, elég jó összetétellel). Az idősebb macskám anno nehezen barátkozott meg a szárazzal, ő is minőségi konzervet evett, csak azt már nem lehet kapni.

MOndjuk a Feringa is csak a zoopluson kapható. Mindenképpen a későbbiekre azt javasolnám, hogy ne csak egy féle márkájú ételt egyen, több félét váltogassál (pl. ha egyiknek megszűnik a gyártása, vagy az importja nem leszel idegbeteg :) ). Eleinte jó, ha egyetlen márka egyetlen ízét eszi, és egy-két ízt váltogatva. Aztán a többit majd folyamatosan.

Jó az a tejpor is, ha megeszi. Pástétom állagú konzervet vegyél ne szaftosat. Inni vizet igyon. Ha üveg vizestálba/pohárba teszel neki vizet, izgalmasabb lesz, mert átlátszó és látja, hogy mozog a víz.

Kajákat ne vegyél túl nagy kiszereléseket, a macskák válogatósak, először szeresse meg, még akkor sem kell nagyon betárazni.

Biztonsági háló van a zoopluson, meg hozzá a vas, amire kifeszíted, igen, azt vegyél.

Almot, és társait kitapasztaljátok majd a macskával. A kutya ne férjen hozzá, de ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy nem minden macska szereti a fedett macska wc-t.

Vitaminpasztát lehet, a fressnapfben van egy PetBalance Baby-Mommy Power nevű pl. Vagy a Gimcat termékeket ajánlom, később majd a szőroldó pasztájukat.

Legközelebb mégy az orvoshoz, kérd meg, hogy mutassa meg a karomvágást. Zoopluson 600 ft körül van a karomvágó olló (Trixie). Kell majd kaparófa, nagy divaat hogy kartonból van. (és naggggyon drágán adják el)

Olcsó játékokkal elvan a macska: tollas bot, ásványvizes üveg kupakja, cigihüvely, cipősdoboz, üres doboz.

Nem tudom, van-e szobanövényetek, de a macskákra rengeteg szobanövény mérgező, és ők szeretik megkóstolni őket. Mióta macskám van, nincs virágom (nem bánom a cserét :) ). A neten van több lista a mérgező növényekről, még véletlenül sem egyezik meg mind. Tipikus növény a kroton, ami mérgező, a Yucca pálmát viszont szeretik a macskák és ártalmatlan (az enyém megrágta).

szoktam neki adni időnként egy cserép aloe verát (átlag normál aloe, virágpiacon magánemberektől veszem), az egy hónapig eszi. CSak idősebb korban adj neki, most meghajtaná. Egyébként valami zöldről gondoskodni kell, zoopluson (is) van fűtabletta, nekünk nem jött be, van macskafű, igazából valami fűhöz hasonló valódi zöld az ideális.

Ja, természetesen húst is adhatsz neki főve vagy nyersen, sőt ha nagyobb lesz, kifejezetten ajánlott (biztos forrásból) csak én arra gondoltam, hogy ilyen pici korban még nem adnék, mert nem biztos hogy megrágja, meg tudja rágni. Sertéshúst tilos, de azt biztos tudod.

2019. máj. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!