Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica csak az olcsó alutasako...

A cica csak az olcsó alutasakos kaját eszi meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 hetes cica, vettem neki Animonda Kitten konzervet, de hiába próbáltam, hogy csak azt hagytam előtte, inkább képes nem enni a macska, minthogy egyen a konzervből. Így kénytelen vagyok neki Whiskast vagy valami olcsóbbat venni, mert nem eszik. Nem akarom a macskát ilyen 4%os szeméttel etetni, hogy szoktassam rá a normálisabb minőségű kajára? Szaraztapot is kb egyszer evett két szemet és ennyi.
2019. máj. 19. 12:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
De mindennel így vannak. Egyszer kaptak virslit, másodjára már nem ette meg. Párizsi szinten, majkrem szinten. Egyszer tetszik nekik másodjára nem.
2019. máj. 19. 12:12
 2/18 A kérdező kommentje:
Csomó helyen azt írják, hogy az ilyen Whiskas és ehhez hasonló kajákban semmi olyan nincs, ami a macskáknak jó, csak mindeféle ízfokozókkal van tele. Ezért nem akarnék nekik ilyet adni...
2019. máj. 19. 12:19
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos, ezek a rossz minőségű konzervek tele vannak ízfokozókkal, amik miatt a macska hozzászokik. Egyébként meg a minőségéhez képest, a Whiskas még kifejezetten túlárazott is.


Én megpróbálnám keverni esetleg, mindig egy keveset a jobból a Whiskashoz. Egyébként is azt szokták tanácsolni, hogy ne legyen hirtelen váltás, hanem fokozatosan adagold a jelenlegi eledeléhez az újat. Én is így szoktattam át a kitten szárazról egy más márkájú felnőttre is a cicámat.


Egyébként a párizsi, virsli sem jók neki. Már csak a só miatt sem, ami bennük van.

2019. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Keverd egy darabig, mindig csak picivel többet beletéve a normális minőségű kajából. A cicák sajnos hajlamosak ragaszkodni a megszokott ízhez, még akkor is ha ezzel elesnek az elfogadható minőségű kajától. A márkás cuccoknál is nézd meg a beltartalmi értékeket, mert már találkoztam olyannal hogy a szárazeledele jó volt, a konzervje meg semmivel sem jobb a whiskasnál.
2019. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Az Animonda az egyik legjobb nedvestápokból, viszont a legfontosabb az a száraztáp, ha abból esetleg megeszi a jobb minőségűt, akkor nagy baj már nem lehet... Onnantól mondhatni mindegy, hogy milyen konzervet, alusat kap, sőt ha iszik rendesen, akkor nem is kötelező neki adni.


Nem értem, hogy miért vannak még mindig olyan emberek akik nem tudják felfogni, hogy a 4% hús az nem elégséges egy ragadozónak, és a gabona is ártalmas.

És hogy ezek minek trollkodják szét az ilyen kérdéseket, ha totál laikusok...

2019. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsokat. Szárazat sajnos nem akar enni. Hiába van előtte és persze mindennap frisset teszek ki, akkor sem.
2019. máj. 19. 12:44
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

#6 válaszoló!

Az emberek is esznek csokit, chipset, mindenféle szennyt, mert ízlik nekik, mégse jó a sok cukor.

2019. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Mennyi idős a macska? Ha nem nagyon kicsi, akkor kipróbálhatnád, hogy oda teszed a száraztápot és nem adsz neki mást, ha éhes lesz már eléggé, akkor valószínüleg enni fogja.

Ha akkor sem, akkor próbálj még ki pár tápot, és ha egyikkel sem jársz sikerrel, akkor marad az olcsó, meg esetleg kérd ki egy doki véleményét. Sajnos ez ilyen, kicsit költséges a tápozás... De ha egyszer megtaláltad a megfelelőt, akkor már nem kell bajlódni legalább.

Az én macskáim szerencsére elfogadnak mindent, de a legjobb hatással az N&D gabona mentes táp volt rájuk, ezt eszik a legszívesebben, illetve ettől a legszebbek... Csak kb. ez a legdragább táp ami létezik, asszem' még az Orijennél is drágább.

Úgyhogy én jelenleg nem adok nekik mellé nedvestápot, csak havi 1*,2*... Azt meg a DM-ből veszem, saját márkás.

Meg hébehóba kapnak egy kis nyers májat, de azt sem szabad túlzásba vinni.


A Ti esetetekben az is a baj, hogy a sima alutasakos macskakaja nem tartja megfelelően karban a fogakat és az állkapcsot... :/

2019. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
10 hetes, még kicsik.
2019. máj. 19. 13:13
 10/18 A kérdező kommentje:
*kicsi
2019. máj. 19. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!