Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a cicám?

Mivel etessem a cicám?

Figyelt kérdés

Öreg, 18 éves cica.Rengeteg féle kaját adtam már neki, de 1-2 alkalommal eszik meg 1 fajtát, utána nem kell neki többet.Már nincs ötletem, mit adjak neki enni.

Enne, néz rám, megy a tányérhoz naponta százszor,éhes, nyávog.De amit adok neki, nem kell.Néha rátalálok valami újabb fajta alutasakosra,akkor ráveti magát mint akim sosem evett és sokat eszik is belőle.Aztán egyszer még megeszi esetleg, utána meg többet már soha.

Adtam már neki főtt csirkehúst, mellet, főtt marhát, nyers mellet,szívet, zúzát, többfajta alutasakost, konzervet,csirkemellsonkát, halat,és sorolhatnám.

Bármit megvennék neki ha tudnám, megeszi.

Aki hasonló helyzetben van vagy volt, tudna konkrét ötleteket adni?Azt is, hogy hol lehet venni.


2019. máj. 20. 12:37
 1/10 anonim válasza:

Fogai?


Nem lehet, hogy kiéhzeik, megeszi azt amit adsz neki,de fájnak tőle a fogai.

Ezért ezt az ételt,egy rossz élményhez köti, és ezért kell neki másik.


Nagyon idős cicus.

Próbálj hálát adni neki.

Törd össze.

2019. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A fogai rendben vannak, voltam vele állatorvosnál.Jól meg tudja a húst is rágni még.Állatorvos is csodálkozott, m ilyen jók a fogai.
2019. máj. 20. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én cicáim Royal Canin Urinary S/O száraztápot kapnak, eddig még mindegyik szerette.
2019. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gondolom nem 18 évesek.

Eddig még ő is mindent szeretett.Mondjuk Royalt nem adtam neki.De más jó tápokat igen, pl.Brit Care,de már ez se kell neki.

2019. máj. 20. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is most tavasszal múlt a cicám 17 éves, a másik 20 múlt amikor meghalt.

Átérzem a problémát, ugyanezt játsszuk mi is.

A jól tartott cica hamar válogatóssá válik még fiatalon is, hát még idősen!

Pár napig bevált, hogy az előzőleg lelkesen evett, majd otthagyott kajához hozzákevertünk 1 teáskanál Pick májkrémet, így lelkesen megette.

Azt vettük észre, hogy az intenzívebb illatú ételek a vonzóak számára, pl. ha egy csipet igazi olasz parmezánnal meg van hintve a kaja, akkor érdekli, vagy a jó minőségű szardínia is időnként opció, összetörve, olaj nélkül.

Talán a szaglása romlott meg, nem tudom, de mindent percekig analizál, szagolgat, aztán vagy bejön neki, vagy nem.

A szószos alutasakosokról lenyalogatja a szószt, a húst meg otthagyja. Tényleg csak annyit nyammog el, hogy ne haljon éhen. Egyébként 1,5 éve lettek leszedve a fogkövei, akkor az altatáshoz kivizsgálták és makkegészséges volt, azóta sem tűnik betegnek.

2019. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, az enyém is pont ezt csinálja.Köszi a tippeket, megpróbálom.

Most pont Animonda alutálcás junior kutyapástétomot töm be nagy lelkesen.Mint aki ki van éheztetve.

Előtte vagy 3-4 tálka, mindben más kaja,úgy hagyom otthon míg dolgozok.

2019. máj. 20. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Még egy ötlet:

Én újabban az alutasakos szószost mielőtt odaadnám neki, villával alaposan összenyomkodom a benne levő húst és így a szósszal összekeverve nem nagyon tudja különválasztani.

Aztán vagy megeszi, vagy nem...

2019. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most Adok neki Karsiván tablettát és Vetri DMG-t, jó étvágyat csinálnak,főleg öreg cicáknak nagyon jó mindkettő.Meg mellé multivitamint, meg Omega3 halolajat.Még csak pár napja adom, de sokat javult az étvágya, most mindig enne, persze válogat, de nem bánom csak egyen.

2019. máj. 21. 12:25
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Köszönöm én is a jó tanácsot, kipróbáljuk!

A tablettát te hogy tudod beadni a cicának? Vagy ezek ízesítettek?

2019. máj. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A Karsivánból fél szem elég naponta, és ez nagyon picike.Bal kézzel kinyitom a száját, jobb kézzel a tablettát a torka közelébe beteszem, száját becsukom,nyelni fog egyet és kész.Minden cicámnak így adom be féregirtót, gyógyszert.Van amelyiknek nagyon könnyű, egy pillanat az egész, de van amelyik harcol, mind a 4 lábával odakap a kezemhez.Vagy kiköpi, felöklendezi a gyógyszert.Egész mélyen, a torkába kell tenni, akkor lemegy.

Kajába téve cicának nem lehet.

2019. máj. 21. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!