Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jót tesz a cicának, ha látogat...

Igaziigazgaz kérdése:

Jót tesz a cicának, ha látogatom őt mielőtt véglegesen hozzánk kerül?

Figyelt kérdés
Egy barátomtól lesz kiscicám. Félek attól, hogy nagyon félni fog az első pár napban. Már nem lesz ott az anyuka, sem a tesók. Ezért elhatároztam, hogy néha, amikor lehetséges, meglátogatom a cicust. Az lenne a kérdésem, hogy a macskák emlékeznek az ember illatára, vagy ez csak a kutyákra jellemző? Jó lenne, ha ez igaz lenne, legalább könnyebben meg tudná szokni az új helyet, nem félne annyira, ha érezné az illatomat. Köszi!

2019. máj. 21. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem szükséges, de persze ha attól nyugszik meg a lelked, csináld.

Elég az is, ha hozol az előző helyéről valamit ami az anyjára és a tesóira emlékezteti. Egy rongyot, egy plüsst, akármit amin rajta van a szaguk.

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy kölcsön kaptam egy hordozót a nagynénémtől (tőle hoztam a cicát) és abból a kupac szénából raktunk a hordozóba egy jó adagot amiben aludni szoktak. Illetve rongy is volt a dobozban. Mikor hazaértünk délután estig még a boxból figyelt, meg aludt, aztán este kezdte felfedezni a lakást, és kb 3 nap kellett, hogy megfeledkezzen a dobozról.

2019. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem jót tesz neki. Ha tenyésztőtől hozol cicát is van lehetőség a làtogatásra, menhelyen meg egyenesen kötelező, hogy ne legyél idegen a cicának.

Ha a barátodat nem zavarja, én mennék.

2019. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Látogatsd, mindenképpen jót tesz. Megszokja az illatod, és amikor hozzád kerül nem lesz neki annyira idegen a terep. Persze az első pár napban félni fog, de ez minden cicánál így van, sok sikert:)
2019. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!