Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek és mennyi idősen érdemes...

Kinek és mennyi idősen érdemes odaadni a kiscicákat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval az utcánkban midnig is vt egy kóbormacska de megvolt és senki nem foglalkozott vele. A házunk előtt világrahozott 6 kiskölyköt, de mindegyik elég picinek tűnt. Pár nap múlva az anyacica is nagyon sovány lett, látszott minden csontja. Befogadtuk őket, az állatorvos szerint mindegyik egészséges, az anyjuk még mindíg nem nagyon akar hízni (erre is adhattok ötleteket mert eszik rendesen és kap is enni csal nagyon soványka), a kicsik már játszanak, a kertben bolondoznak és boldogak lennének itt csak van még két cicánk és mi a francot kezdenénk 9 macskával mikor a szüleim dolgoznak én meg még iskolás vagyok? Amúgy a kiscicák kezdenek macskakonzervet enni, a száraztápot még csak szagolgatják de napról-napra egyre kevesebbet csüngenek az anyjukon és egyre többet esznek ételt szóval evvel nincs gond. Most 5 és fél hetesek, ha jól tudom olyan 2 hónapos korukig még az anyjukkal kéne legyenek, de szerintetek kiknek adhatnánk őket? Tudim ez így furcaa kérdés de az osztálytársaimnak vagy nem kell, vagy lutyájuk van aki nem jön ki a macskákkal... egyszóval nincs kinek adni, és nem is akarjuk "ingyen cicák" felirattal kirakni őket egy dobozba mert kitudja ki vinné el őket és hát oltásokat se biztos hogy adnak nekik meg minden. (Jójó tudom hogy nem tudtok ebben segíteni de azértegalább a többi kérdésre/problémára rud valaki választ? Előre is köszönöm


(Kérlek ne oltogatsatok vagy szídjatok le ha valamit nem jól mondtam, 12 vagyok és ezeket is csak utánaolvasásból tudom szóval kérlek mondjátok meg ha valamit nem jól tudok)



2019. máj. 21. 21:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy kb mekkorák kéne legyenek a kicsik? Csak azért kérdem mert az egyik nem nagyon akar enni és kicsit kissebb a többiektől, de nem hiszem hogy komoly baj lenne mert ő is futkározik meg a hasa is teli van, csak nem akarom hogy valami bajuk legyen.
2019. máj. 21. 21:16
 2/3 A kérdező kommentje:
Első, ez szerintem nem a megfelelő döntés lenne :))
2019. máj. 21. 21:18
 3/3 Metionin ***** válasza:
100%
12 hetes korukig kellene az anyjukkal maradniuk, de már most is hirdetheted őket fészen vagy kérheted állatvédő szervezet segítségét is a hirdetésben. Az anyát sem ártana megmutatni egy ilyen szervezetnek, befogják, ivartalanítják és ha nincs hova tenni, akkor max visszaengedik de legalább szaporodni (meg méhgyulladásban meghalni) nem fog.
2019. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!