Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám véreset vizel. Mi baja...

Cicám véreset vizel. Mi baja lehet, ill. mit tehetnék érte holnapig?

Figyelt kérdés

6 éves ivartalan kandúrom van, kinti-benti.

Ma a kádba vizelt, nagy vértócsa lett az eredménye. Amúgy alomra pisil bent. Valami gyulladása lehet?

Már tegnap is gyanús volt a pisije színe (és akkor is a kádba ment!!), de immár egyértelműen véres.


Amúgy eszik-iszik, egyszer furán tartotta magát, utána vettem észre a vértócsát.


2019. máj. 22. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vesegond vagy húgyúti.

Én felhívnám a legközelebbi ügyeletet, hogy érdemes e rohannod vele, vagy várd ki a reggelt.

2019. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vagy elviszed azonnal egy állatkórház ügyeletére, vagy vársz holnapig.
2019. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nincs lehetőségem most vinni. Alszik a három gyermekem, egyedül vagyok, kocsit a férjem elvitte.


köszi a válaszokat!

2019. máj. 22. 21:26
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Mi a helyzet a cicával?

Ilyen esetekben azonnal érdemes orvoshoz vinni, nem értem, hogy jön ide, hogy hány gyerek alszik...

2019. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

11-re kaptunk időpontot az állatorvoshoz.


Harmadik válaszoló: ha tökegyedül vagyok három gyerekkel, este van, alszanak, nem tudok kimenni sehová. Tudom, van aki simán egyedül hagyja otthon a gyerekeit, de ez büntetendő, én sosem tenném.

A legtöbb, amit tehettem volna, hogy felrázom őket, és hívok egy taxit, de olyat, amiben van három gyerekülés... na már itt borul a dolog, ugye érted.


De már oviban és suliban vannak, úgyhogy vihetem a macskámat 11-re.


A kérdésem arra irányult volna, hogy vajon mit lehetne házilag tenni, borogatás, vagy mit tudom én... nincs tapasztalatom, mert mindig egészséges volt a macskám, oltott, gondozott.


köszi a segítséget

2019. máj. 23. 09:39
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Most komolyan, ha a gyereked véreset pisilne, akkor is gyakorin kérdezgetnéd, hogy milyen házi módszer lenne jó?

Gyerekként is, és később felnőttként is éltem át olyat sajnos, hogy jött a véres pisilés (egyszer kutya, egyszer cica esetében), sose volt kérdés, hogy malmozunk-e másnapig... :(

Csak elszomorít, hogy ilyen felelőtlen gazdák vannak. Remélem, nincs komoly baja a cicának, és rendbe jön!

2019. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Semmi baj, nyugi. :)


Nem érted, hát nem érted.

Nyilvánvalóan más élethelyzetben vagy.



Vigyázz magadra! De tényleg :) szia

2019. máj. 23. 10:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Írd majd meg, hogy mi lett a maccsal, tényleg érdekel!

Szép napot!

2019. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Azért az engem is érdekelne, ha tökugyanebben a helyzetben mit tennél, ha a gyereked vizelne véreset... Biztos vagyok benne, hogy megoldanád... :) Macskáknál ez alsó húgyúti gyulladásra vagy húgykőre utal. Ha a húgykő elzárja a vizelet útját, és a macska nem tud vizelni, akkor nincs mese, azonnal vinni kell, mert az már életveszélyes állapot! Szerencsétek van, hogy nem erről volt szó...
2019. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Oké, hogy elindulni nem tudsz, de telefonálni igen... nyilván a kijárós lódoktor nem veszi fel éjszaka a telefont, de internet van, találhattál volna megfelelő ügyeletet, akiket fel lehet hívni, és tudnak tanácsot adni, hogy mihez kezdj.


Minimum 15 óra telt el (sőt, ennél jóval több, hiszen már előző nap kezdődött, ahogy írod). Ha komoly baja lett volna a cicának - reméljük, hogy nincs - ezzel akár halálra is ítélhetted volna.


Mindenesetre reméljük, hogy nincs komoly baja és rendbejön a cicus! :)

2019. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!