Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska nem eszik száraz...

Macska nem eszik száraz tápot. Miért?

Figyelt kérdés
Próbáltam már beáztatva, simán, sehogy nem eszik. Van Sanabelle Kitten és gagyibb Whiskas táp, direkt kismacskának való, de max az egyik akkor hajlandó megenni, ha a földre dobok 1-2 szemet, de ennyi. Mindennap teszek frisset a tányérba, csak pár szemet de egy sem fogyott el. Szerintetek ha elmegyek otthonról és nem adok nekik mást képesek lesznek megenni, ha nagyon éhesek lesznek? Vagy képes inkább éhezni? 11 hetesek
2019. máj. 23. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Éheztesd ki, majd akkor megeszi.
2019. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem "makacs". Enyém (már 14 hónapos) se eszi meg sose, pedig nagy étvágyú. Próbáltam csellel, hogy konzerv kajába nyomkodtam pár darabot, úgy megeszi, legalábbus nem piszkálja ki, de ha önmagában adom, akkor hozzá se nyúl. Érdekes, hogy a tesója, akivel állandóan együtt van ő megeszi, de ez a makacs akkor se veszi át tőle a jó szokást. Pedig a fogainak se ártana. Éheztetni hogy hátha akkor megeszi még nem próbáltam, de látok rá esélyt, hogy ráfanyalodik a tiéd. Még ilyen kicsi korban van esély rá. Próbáld ki, hogy pár darabot beleraksz az alutasakos/alutálcásba, hátha megszokja.
2019. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még kicsi hozzá, meg nem ízlik neki az a fajta, amit próbálsz adni.
2019. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Már 11hetesen ilyen szarokkal tömöd???? Még jó, hogy nem eszi

szerencsétlen!

Orijen, Acana, Purizon, N&D, Feringa, Grau ezek a minőségi SZÁRAZTÁPOK.


Amúgy pedig színhúsokat forázz le nekik és azt add kiegészítésként, olykor fürjtojás, kecsketej, laktózmentes turó.


Nem kell zöldség, gyümi, gabona, rizs hülyeségekkel agyon tömött kaja, azért olcsóak 99ft/konzerv mert gyakorlatilag nincs

bennük hús.

És obligát ragadozóról beszélünk, érted ugye?!

2019. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszik a tápot, próbálkozz jobb fajta táppal, nagyon apró szeművel.Vagy egy ideig ne adj nekik tápot, később lehet majd megeszik.

Nekem több cicám van, de 2 közülük sosem ette meg a tápot, mindig adok nekik többféle kaját, senki ne éhezzen.

Azt nehogy megpróbáld hogy ilyen kiscicát kiéheztetsz!

Tegyél nekik oda egy kis tálkával, ne csak pár szemet, és ne odadobd, mert játéknak nézik.Nem kell cserélgetni, másik tálba tegyél jobb fajta nedves tápot, de jobb ha adsz nekik főtt darált csirkehúst, laktózmentes tejet, néha főtt májat, magas hústartalmú konzerveket.

2019. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából nem én rontottam el őket. Az előző tulaj olcsó 150 Ft-os konzervvel etette őket és a whiskason kivul semmit nem fogadnak el. Hiába vettem Animondat több hús tartalmú konzervet, egyszerűen csak a whiskas és az ilyen olcsó pre vital és társai dolgokat eszik meg. Direkt ezért vettem 2 fele tápot.
2019. máj. 23. 13:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Elotem mar irtak,hogy keverd nedves kajaval a szarazat,de szerintem inkabb ugy probald,hogy a szaraztapra tegyel egy kicsit az alutasakos szaftjabol.Nem tudom,hogy a beaztatast,hogy csinaltad,de en jartam ugy,hogy tul nagyra hiztak a szemek elterultek a talba es nem tudtak kiszedni a cicak.Meg vsz,hogy nem is nagyon akartak.Amugy az is segiteni szokott,ha kirakod nekik a tal melle.
2019. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, nekem 3 macskám van. Az egyik csak szárazat eszik, a másik csak tasakost, a harmadik mindent.
2019. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Csak tasakos nem jó ám...
2019. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Bevetek mindent!

Tudom, hogy nem jó a csak alutasakos, főleg ezek a 4% húst és mindenféle ízfokozót, szinezéket tartalmazó szupermarketes dolgok.

Ezért is akarom, hogy egyen normális dolgokat. Ezért vettem a drágább konzervet, ebben az Animonda Carny Kittenben elég sok a hús tartalom, ahogy nézem. Nem 4%.

De megvannak szédülve, ha nem öntöm ki nekik a Whiskasukat.

Ezt a drágább konzervet meg sem eszik, még keverve sem...

2019. máj. 23. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!