Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák mennyi idő után...

A macskák mennyi idő után kezdenek el kötődniük a gazdájukhoz?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos két cica került hozzám. Egymással el játszanak, ha éhesek jeleznek, várnak, nem félénkek, de valahogy az érintést, simogatást nem akarják. Mindig csak a játék. Eddig mindig nagyobb macskáim voltak. Ez normális?
2019. máj. 24. 11:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Kötődni*
2019. máj. 24. 11:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Főleg, ha eddig nem voltak emberhez szokva.
2019. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Persze, az én cicám kiskora óta nem nagyon szereti, ha simogatom. De attól még tudom, hogy nagyon kötődik hozzám, ha hívom rögtön jön és már időnként hozzám is dörgölődzik. Ahány cica, annyi féle egyéniség.
2019. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én cicáim is csak akkor "foglalkoznak velem", ha más cica nincs a közelben, az lehet a dolog mögött. Amúgy rám se bagóznak, de ha a kijárós cica kimegy, akkor már egyből jön oda a benti cica és csak velem foglalkozik :)

A kötődés amúgy pár nap, egy-két hét alatt kialakul, és azután (ha minden rendben) csak erősödik, de ez tapasztalatom szerint nagyon befolyásolja a viselkedésüket. Elsősorban a fajtársaikhoz kötődnek.

2019. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!