Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van ilyen macska “bérlés”...

Van ilyen macska “bérlés” vagy próbaidőszak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy furcsán hangzik,de szuleim nem szeretnének macskát,vagy bármilyen háziallatot,lehet olyat hogy pl csak egy hónap próba időszakot kap?es ha nem felel meg akkor visszaadjuk,de ha jo akkor maradhat?

#macska #Macskapróbaidő
2019. máj. 24. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Az állat egy érző lény, nem egy tárgy, akit ide-oda teszünk és bérelünk!

Mit gondolsz, neki ez milyen lenne?

És mi az hogy nem felel meg?Őket gondozni kell, etetni, almot takarítani, vigyázni rájuk, szeretni, játszani velük.Mikor "jó"neked egy élőlény?Nem is értem hogy lehet ekkora butaságot leírni.Gondolom gyerek vagy még.Hány éves vagy?

Mondjuk én már gyerekkoromban se írtam volna ilyesmit, már akkor is tudtam, az állat nem játékszer, ha befogadom, felelős leszek érte míg csak él.

2019. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha neten rendeled, akkor élhetsz a 15 napos elállási jogoddal....


Őrültség, nincs ilyen! Egy élőlényről beszélünk, nem egy plüss állat, akit 30 naponta ide oda dobáljanak.

2019. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen természetesen nincs, viszont olyan van, hogy ideiglenes befogadó. Azaz a gazdikereső macskának adhatsz átmenetileg otthont, míg nem találnak neki végleges gazdit - de ez lehet jóval több is, mint 1 hónap, és nyilván a szüleidnek is bele kell egyeznie.
2019. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Normális vagy? A szüleid jó mondják nem kell macska. Főleg nem neked. Ne legyen semmilyen állatod.


EQ nulla.

2019. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Örökbefogadásnál külön hangsúlyozzák, hogy ha bármi probléma van, vissza lehet vinni. Persze nem szórakozásból, csak nem szeretnék ha meggondolnátok magatokat, erre kiraknátok az utcára.
2019. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
#5 ...és ez vonatkozik a gyerekekre is! :D
2019. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó lenne, ha ezt bevezetnék csecsemőknél, sok idióta megkímélné a gyerekét, meg a világot...


Kérdező rengeteg kérdés leírja itt, hogy mi kell a macskatartáshoz, mivel jár.

1. rengeteg szőr (anyukád örülne, mondjuk én nem csinálok ügyet a macskaszőrből)

2. kaparhatja a bútorokat, alkalmanként, még a legjobb macska is, akkor is, ha van saját kaparója, előfordulhat (kaparófa)

3. nem lehet egyetlen szobában bezárva tartani, hogy ott élje le az életét, ez teljesen kizárt, az a hörcsög, meg a tengerimalac, meg a teknős, meg a hal. A macskának ettől több tér kell, és sokkal több igénye van. Emberekkel (gazdi) való kontaktusra is.


Ezek a gyakorin felmerülő leggyakoribb problémák macskatartásnál.


EGyéb: pénz kell állatorvosra, tartalék is, oltásra is, minőségi kaja, minőségi bánásmód.


EGy dolog mégis csak lenne: ha ideiglenes befogadó lennél. Csakhogy ott sem lehet visszaadni a macskát, ha a szüleid megunták, mert ott meg gazdit kell neki találni. Tehát a menhely, egyesület, stb. gondozásába bekerül egy jellemzően Beteg macska (szüleid nem biztos hogy szeretnék). A kezelését, kajáját a menhely fizeti. De nem lehet bármikor visszaadni.

És nem biztos, hogy odaadják, ha a szüleid nagyon ellene vannak.


Látom nagyon szeretnél macskát, vagy talán kutyát is... sorry, ha elkeserítettelek.

2019. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
amperkodoknak üzenem hogy talán azért hogy kiderüljön hogy eltudok-e tartani eggyet -.-
2019. máj. 30. 08:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell hazavinned macskát, hogy kiderüljön, el tudod-e tartani.

Ha van havi 15 Ft-od fixen, plusz mindig van félretéve 100 ezred mondjuk, akkor el tudod tartani.

De ha a szüleid nem engedik, és az ő lakásukban élsz, akkor sem vihetsz haza állatot.

2019. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet élesben kipróbálni, el tudod- tartani.Az anyagiakat csak tudod hogy van-e, lesz-e?

A többiben meg ha ennyire nem vagy biztos, akkor nem ismered önmagadat, és csak szalmaláng a cicatartásod.Inkább ne tarts!

Mi az hogy nem felel meg?

Mi az hogy visszaadjuk?

Mi az hogy jó?

Én találtam egy beteg kiscicát, 3 hónapja orvoshoz hurcolom, már ráment minden pénzem, meg még sokat kell rákölteni, műteni is kell még.

Hát ez igencsak nem felel meg nekem, de nem hagyhattam sorsára, és soha vissza nem vinném, bármi lesz is.

2019. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!