Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt fiú macska mellé kiscica?

Felnőtt fiú macska mellé kiscica?

Figyelt kérdés

2 éves, a pici 5 hetes(találtuk, két tesója már nem élt mellette). A felnőtt cica 4 hónapos korában ivartalanítva lett(amúgy őt is pár hetesen találtam).

A kérdésem, nem fogja-e bántani a nagy a picit, mert hallottam, hogy az idegen kölyköket megeszik. Vagy ha egy ideig külön lesznek és ha már ő is megvan 4 hónapos és túl van az ivartalanításon, akkor engedjem csak össze őket?


2019. máj. 24. 22:31
 1/5 A kérdező kommentje:
A pici is fiú.
2019. máj. 24. 22:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is felnőtt kandúr cica mellé hoztuk a pici 8 hetes kandúrkát semmi gond nem volt :) az első naptól jóban vannak. De ez szerintem cica függő, mindegyiknek más a személyisége :)
2019. máj. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ivaros kandúrok szokták megölni az újszülött cicákat.

A mi ivartalanított kandúrunk egy éves volt mikor ide került 4-5 hetesen az új jövevény. Első egy-két hétben elkülönítettem a kicsit, de aztán felügyelet mellett összeengedtem őket, egyből elkezdtek egymással játszani. Ez az első alkalom kicsit határeset volt a játék és a bunyó között, de megszerették egymást.

Egy 2 éves cica is még játékos, szerintem nem lesz baj, és mielőbb ments mert ilyen kicsiként még sok odafigyelést igényel. Remélem már nálad van :-)

2019. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém féltékeny volt. Pedig a másik lány volt.


Szó szerint ellökdöste a kicsit tőlem. Bántani nem bántotta, csak terrorizálta.

2019. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a pici terrorizálta a nagyot, az meg félt tőle 1-2 hétig. Mindig a kicsi evett először, és közben morgott a nagyra, meg púpozta a hátát :) Aztán pár hét után óriási haverok lettek.

Ekkora kiscicát nem fog megenni, de elképzelhető, hogy védeni próbálja a területét. Fokozatosan, felügyelet mellett szoktasd őket össze, éjszakára vagy ha nem vagytok otthon, különítsd el őket, amíg nem érzed biztonságosnak az összeengedést.

Az ikerházunkban a szomszédunkba került egy kb. 2 hónapos kiscica tavaly ősszel, egyik macskánk sem bántotta, amikor átjött a mi teraszunkra. Sőt hagyták, hogy egyen a kajájukból. Mostanra teljesen összebarátkoztak, szoktak vele játszani is. Eddig nem tapasztaltam olyat, hogy felnőtt macska komolyabban bántana egy ekkora kiscicát.

2019. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!