Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám fél a szilikagéles...

A macskám fél a szilikagéles macskaalomtól. Hogyan szoktassam rá?

Figyelt kérdés

Amíg faluban éltem, kinti-benti macska volt, és nem is nagyon használt almot. Pár hónapja költöztünk Pestre, itt pedig nem fogom kiengedni, így teljesen benti macska lett. Szerencsére a csomósodó almot egyből használta, nem voltak mellépisilések.

Pár napja vettem neki szilikagéles almot, mert azt hallottam, annak nincs szaga, és a csomósodónál mindig éreztem, közvetlen takarítás után is.

Amikor megmutattam neki, szinte azonnal belepisilt, de már amikor rálépett láttam, hogy kényelmetlen neki, mert nagyon belesüpped és hangos, ahogy belelép. Plusz ahogy elkezdi szívni a nedvességet, ad ki valami hangot, amitől teljesen frászt kapott a macska, és mint egy rakéta robbant ki az alomtálcából. Másodszorra is használta ennek ellenére, de gondolom hasonló élmény lehetett, mert azóta nem hajlandó használni, és elkezdett random helyekre pisilni.

Ennek ellenére szeretném rászoktatni, mert zavar a másik szaga.

Elkövettem azt a hibát, hogy nem kevertem először a másikkal, de ezek után lehet az sem működne.

Esetleg valami ötlet?



2019. máj. 26. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ötlet az, hogy ne erőltesd, inkább cseréld gyakrabban a régi fajta almot. A macskák alapból nehezen viselik a változásokat. Te kiszakítottad a megszokott környezetéből a cicát, most megint stresszel az új alom miatt. Nem tesz jót neki. Inkább viseld el azt a kis kényelmetlenséget, amit a másik fajta alom okoz neked. Ennyit megtehetsz a cicáért.
2019. máj. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Enyémeknél ugyanezt tapasztaltam. Ha van a közeledben Fressnapf, ott lehet venni enyhén illatosított csomósodó almot, próbáld ki.
2019. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fressnapfben van külön illatosító por, vagy micsoda, alomba. Nem tudom, való - e minden típusú alomhoz.

Azért ne erőltesd, mert a széklet-vizelettel az állat otthagyja a saját szagát egy helyen (ezért kaparja el), csak biztonságos helyen, mert megvan az ösztön, hogy a ragadozók megérzik az ürüléke szagát, ezáltal az ő jelenlétét, és elkezdik őt keresni, vagyis vadászni fognak rá. Ez az életben maradás kérdése a vadonban. A rejtőzködés.

Ezért nem keresi fel azt a helyet, ami nem biztonságos, hogy otthagyja a szagát/nyomát ( költözéskor sem kakil/pisil azonnal 1 macska). Ezért kell az az alom, amiben megbízik a macska. Probálj illatosítót. Jobb minőségű almot, ugyanabbol amit szeret. Ökológiailag lebomlot esetleg.

De a macskád kinti volt, az tök más. Neki ezt még szokni kell, minden szokatlan. Mintha te New York - ba költöznél. Tuti nem szeretné a zárt alomtálat pl. És annyira nehéz megtalálni a kedvenc almkt egy macskának, hogy nagyon. Ha még ilyen különleges eset is, akkor szerintem használd, amit ő szeret és majd vagy fél - egy ev múlva próbálj (csak esetleg!!!) változtatni.

2019. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!