Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy bántani...

Lehetséges, hogy bántani fogja a kicsiket?

Figyelt kérdés
Eleinte egy cicánk volt aki terhes lett. Nagyjából egy fél éve született 7 kiscica, sikeresen találtunk gazdát 6-nak egynek viszont nem és ő itt maradt velünk. Ahogy nőtt volt konfliktusa az anyjával mármint nem a kicsi hanem az anyja fújt rá, viszont mára már köszönnek egymásnak illetve egymás mellet is esznek. Szóval így van vagyis volt 2 cicánk. Megint terhes lett és született 4 kiscica, már nyitva van a szemük de mégiscsak elég kicsik még. Az a cica amelyik itt maradt, mert nem találtunk neki gazdát kandúr és nagyon félek attól, hogy esetleg bántaná a kicsiket. Tulajdonképpen a testvérei viszont ő hamarabb született és már elég nagy. Ma odavittem a kicsikhez, hogy vajon hogyan reagál rájuk és nem hiszem, hogy támadni akart volna rájuk vagy ilyesmi csak kicsit összehúzta magát, amikor hozzáértem akkor meg mintha megijedt volna. Gondolom bizonytalan a kicsikkel szemben, ez volt az első találkozása velük de nem tudom, hogy mit gondoljak. Érdemes távol tartani a kandúrt tőlük amíg nem lesznek idősebbek? Vagy mivel mégiscsak a testvérei és valószínűleg tudja, hogy az ő anyja szülte őket nincs okom félni, hogy bántja őket? Egyáltalán van ilyen a macskáknál? Mit lehetne csinálni?

2019. máj. 26. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Simán bánthatja, ez teljesen lutri.


Viszont ekkora macskaszaporulattal és folytonos problémával se jutott az eszetekbe hogy ivartalanítani kéne?

2019. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Cigányoknál nincsen ilyen..
2019. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kandúr macska potenciális veszély a kicsikre nézve. Nem tudja, hogy azok a testvérei, az anyjában is csak a nőstény macskát látja majd, nem azt, hogy az anyja.

Ha nem bántja a kicsiket, valószínűleg csak azért, mert még ő is fiatal. Egy idősebb kandúr megölheti a kiscicákat, hogy minél hamarabb párosodhasson az anyjukkal.

2019. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg ivartalanítani kéne,ha nem tudtok gondoskodni a szaporulatról.
2019. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Teljesen vilagos az ivartalanitas, ez nem is kerdes, fogamzasgatlot kapott a cica viszont egy ido utan mar kifejezetten csak a tablettat bojkottalta a taljabol. Pedig elozoleg mindig megette azt is. A kerdes viszont nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy ebben a helyzetben ami jelenleg van mit lehet csinalni. Nem azert irtam ki, hogy tudjam, hogy mit kellet volna mar csinalni, hogy ne tortenjen meg, mert azzal tisztaban vagyok. Viszont nem is szaladhatok az allatorvoshoz, hogy ivartalanitsa mar ki ugy, hogy a kicsik meg ott vannak, hozzateszem ha mar nem fognak szopni akkor elfogom vinni a kandurral egyutt, mert egyszeruen muszaj lesz ivartalanitani oket.
2019. máj. 26. 21:48
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

A kandúr akkor elvileg fél év körüli. Ilyenkor még nem alakul ki bennük ez az ösztön, csak kb 1 éves korban. Óvatosan ismertesd meg a kicsikkel, de szerintem nem lesz baj, mert még ő is kölyök.

A gyógyszer porrá törve, valami kajába keverve könnyedén adható, de inkább az ivartalanítást ajánlom.

2019. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

A felelőtlen állattartásba, ívartalanítás hiányába inkább ne menjünk bele, felesleges ha eddig nem fogtátok fel a szükségességét...

Hülyékkel nincs mit kezdeni sajna!


A hímet addig amíg a nőstény nem lesz kipakolva és a kicsiknek gazdi találva tehát min. 8 hét totálisan elkell különíteni!!!

Az anyának is jobb a nyugi, a kicsiket pedig nem bánthatja. Sőt őt már MOST elviheted kiherélni ugyebár!

Ha letelt a 8-10 hét, pedig az anyát is, utána újra összelehet szoktatni a kandúrral.


Minden egyéb cselekedeted csak kifogás.

Az elkülönítést old meg, a megfelelő táplálást, ivartalanítást, oltást, féreghajtást is stb.

2019. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hülyékkel nincs mit kezdeni? Ne haragudj, de én vevő vagyok minden tanácsra, hogy mit kellene tennem, azt, hogy mit kellet volna tennem, hogy megelőzzem ezt, azt is tudom. Nyilván ezért is írtam az oldalra. Egyáltalán nem értem mi ez az ellenszenv, meg úgy alapvetően miért támadsz mikor nem állatkínzó vagy valami hatalmas bűn elkövetője vagyok azért, mert nem ivartalanítottam a macskát. Igen, minden más kifogás, valóban ivartalanítani kell őket és kellet is volna. Felfoghatatlan, hogy miért kell ezért lealacsonyítani. Az egész kérdés azért lett kiírva, hogy megtudjam, mit kellene csinálnom ha már nem viselkedtem felelősségteljesen. Tény, hogy nem cselekedtem úgy ahogy kellet volna de nem értem, hogy milyen jogon ítélkezel felettem vagy illetsz ilyen jelzővel.
2019. máj. 26. 22:25
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk régebben (amikor még gyerek/fiatal voltam) volt ilyen helyzet, hogy anyacica mellett volt kandúr, az anya korábbi kölyke. Sosem volt probléma, szerintem az egy házban élő, összeszokott macskák nem bántják egymás kölykeit, inkább az idegen kandúrokkal kell vigyázni. Az anyacica is megvédi a kicsiket, ha kell. Mi az anyacicának és a piciknek mindig biztosítottunk egy félreeső, nyugodt helyet, ahova be is lehetett őket csukni szükség esetén (pl. ha nagy jövés-menés volt a házban), főleg amíg a picik még csak szoptak.

Volt régen két kandúr cicám, akik féltestvérek voltak, 1 éves különbséggel születtek ugyanattól az anyától. A kicsit 2-3 hónapos korában hoztuk el. Nem tudom, hogy az idősebb érezhette-e, hogy a pici a testvére, de az összeszoktatás után úgy elkezdte gondját viselni, mintha az anyja lenne. Mindig engedte először enni, mosdatta, összebújva aludtak egész további életükben. Azóta sem tapasztaltam ilyen szintű ragaszkodást két macskám között.

2019. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy bántani fogja a kicsiket.Amúgy lehet látni a reagálásából.

Nekem 11 cicám van, legtöbb pici korban került hozzám, mindegyik talált vagy megmentett cica.Egy sem nálam született, mind ivartalanítva van.

Amikor egy kicsi hozzám került, karantén, oltások, tesztelés után szokattam a nagyok közé.

Sose volt semmi komoly baj, mindig elfogadták a nagyok a kicsiket.

Ne aggódj rajta, megérzik a te félelmedet, természetesen viselkedj.Figyeld hogy viszonyul a kicsikhez, míg nem vagy biztos benne hogy nem bántja, ne hagyd felügyelet nélkül.

Amúgy mindenkinek igaza van, ha szereted a cicádat, ivartalaníttasd olyan rendelőben, ahol kisállatokkal foglalkoznak csak.Tönkremegy a sok szülésben, szptatásban.A hormontablettáktól rákos lesz.A sok kiscicának később nem találsz majd gazdát, akkor mit csinálsz?A kiscicák egy része nem biztos hogy jó helyre kerül,ahol etetik, szeretik.Egy részét biztos éri valami,ők is szülni fognak, stb.

Az én gyerekeim úgy nőttek fel, hogy mindig tele voltunk cicákkal, kutyákkal, de ők soha nem láttak kiscicát, kutyát születni, soha nem tapasztalták meg, milyen mikor az anya gondozza a picit.

A felelőtlen állattartók miatt, mert nem győztük befogadni, felnevelni a sok kidobott állatot, és gazdát keresni nekik.

2019. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!