Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tartsam a cicát?

Hogy tartsam a cicát?

Figyelt kérdés
Jövőhéten kapok egy kismacskát, már mindennel felszerelkeztem és nagyon várjuk. Viszont felvetült bennem, hogy nem vagyok biztos abban, hogy hogy tartsam. Párommal egy nagyon apró házban lakunk, a kert is picike. Eredetileg szobacicaként szerettem volna, mert volt már cicám, akit kiengedtem és nem jött haza, azóta is nagyon bánom és nem is szeretném kitenni azoknak a veszélyeknek, amik gyakran megesnek velük kint. Három oldalról három kutyás szomszédunk van, kint az úton forgalom. Viszont mivel pici a lakás félek, hogy hiába foglalkoznék vele a napom nagy részében, mégsem lesz neki elég a tér, nem lesz elég érdekes és szeretne kimenni, amitől pedig kicsit nehezen fosztanám meg. Én is sokat ülök kint és azt is örömmel látnám, ha kint ugrálna a kertben, fogna néhány lepkét aztán bemenne. Csak hát féltem és nem akarom, hogy még egy cicám elmenjen vagy baja essen. Ha megérkezik már eleve úgy szeretném nevelgetni, hogy vagy csak bent van, vagy néha kiengedem felügyelettel, de nem tudok dönteni. Mit javasoltok, tanácsoltok, mi lenne a legjobb és legokosabb?

2019. máj. 29. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy macskát nem lehet "felügyelni". Hiába vagy ott, ha ő úgy dönt, le fog lépni egy pillanat alatt.

Ha szeretnéd kiengedni a kertbe, akkor a kerítést macskabiztossá kell tenni.

2019. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ne engedd ki, vagy csak hámmal. Így akár sétálni is elviheted.
2019. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Panelban is nagyon jól elvannak, akkor nálatok is jó lesz. Persze, nagyon idilli, hogy kint pillangókat kerget, de a valóságban általában nem így van. Nekem az a tapasztalatom, hogy vagy a kocsi csapja el, még direkt rá is huzzák a kormányt, szomszéd intézi el, vagy a kutya kapja szét, de a legtöbbször egymást tépázzák és fertőzik szét a területvédő macskák.

Nekem ez a 25 éves tapasztalatom. Amióta felnőtt vagyok benti macskám van és pont. Sok aggódástól megkímélem magam.

2019. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is pont ezeket szeretném elkerülni, csak közben azt is, hogy azt lássam, ez a jóléte rovására megy. Mindenesetre erősebb bennem sokkal, hogy nem engedem ki inkább. A hám is jó ötlet, köszönöm.
2019. máj. 29. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csináljatok egy elkerített részt az udvaron, aminek teteje is drót,ahova biztonságosan kiviheted amikor otthon vagy.Megéri, mert kint van a cica a szabadban, de nem tud elmenni, nem éri semmi baj.Ha a lakásajtót valahogy összekötöd vele, akkor szabadon ki-bemehet.

Nekünk így van megcsinálva a cicáknak.

2019. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Felüdülés látni a sok felelőtlen kérdés százai között, egy valóban aggodó, probléma megoldásra törekvő embert.:)


Ahogy előttmóem is írták, a kifutó a legjobb. Rengeteg képet találsz a neten, tanácsot, leírást, ügyes férfi emberrel pikkpakk meglehet csinálni.

Mi is magunknak csináltuk.

De vannak facebookon mesteremberek, akik kif. már ezzel foglalkoznak, nyilván az ugye drágább, mintha ti csináljátok meg, de nem vészes. Minden megoldható.


A hámmal való séta is jó opció, bár hosszútávon a kifutó kényelmesebb.


Ha a kerítést macskabiztossá teszitek, az is opció, nyilván árban a leghúzosabb a totál új min. 2-3m magas kerítés, és bokor ne fusson alatta meg ilyenek, amiről könnyen átugorná.


Én a kifutót javaslom.:)

2019. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, hogy így válaszoltok. Sikerült is megoldásra lelnem ezek alapján. Van egy teraszunk, ami fedett és az egyik fele ilyen átlászó lemezzel "falazott". Olvastam, hogy van macskabiztos szúnyogháló, olyasmivel szeretném a terasz maradék részét körbekeríteni, az oszlopokhoz is tudom rögzíteni, reteszes hálós ajtóval, és akkor bármikor kijöhet ide, ráadásul ez nekünk is kényelmes lenne, mert kiülhetünk enni-inni anélkül, hogy a szúnyogok és társaik piszkálnak. Emellé pedig építünk majd neki egy "mászókát" is ide ki, és akkor már sem az elszökés, sem a mozgástere miatt nem fogok aggódni. Szóval nem csak a cicát, de a barkácsolást is várom már. Remélem ti is áldásotokat adjátok, persze ha ennél jobbat tanácsolnátok még szívesen fogadom.
2019. máj. 29. 13:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Macskaháló néven keress rá, nem olyan apró szemű, mint a szúnyogháló. :)
2019. máj. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!