Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak javaslataitok műtét...

Vannak javaslataitok műtét utáni letargiára cicáknál?

Figyelt kérdés

A cicám (örökbefogadott házimacska egyébként) a következő hónapban lesz 2 éves. Mindigis érzékenyebb volt a társainál (adódik ez abból is, hogy piciként élve elásták, és úgy mentette meg egy állatvédő szervezet) pl mikor albérletbe költöztem és kevesebbet tudtam vele lenni, akkor is rengeteget szomorkodott (alig evett, kedvetlen volt, stb. Később hazaköltöztem egyèb problémák miatt & rögtön rendbejött)

Múlt héten csütörtökön esett át egy ivartalanítási műtéten, lány cicáról van szó egyébként. Azóta a kedvenc ételeit sem igazán kívánja, nincs különösebben étvágya és nagyon nagyon kedvetlen, szinte egész nap csak alszik. Az állatorvosunk megvizsgálta, holnap is megyünk hozzá varratszedésre, semmiféle betegsége nincs, nem is lázas, fizikailag teljesen egészséges (a műtét előtt is kéthavonta jártunk vele általános vizsgálatra), lelkileg viszont... Fogalmam sincs, hogyan segíthetnék rajta. A doki azt mondta, hogy nagyjából 10 macskából 1 éli meg ilyen nehezen a műtéteket, és hogy valószínűleg megingott bennem/bennünk a bizalma. Vettem neki vitamint, Béres cseppet, hogy visszanyerje az étvágyát, egész nap velem van, a kedvenc ennivalói vannak otthon...


Volt már valaki más cicájával is hasonló (egy nagyobb műtét után)? Ha igen, mi az, ami segített? Vagy ha nem is segített semmi, mennyi idő volt, mire rendbejött lelkileg? :(

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


2019. máj. 29. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kétségbeesni, nálam 3-4 hétig is eltartott, mire "helyrerázódott" a cica (bár feltételezem, hogy valamivel mégiscsak küzdött az immunrendszere és ezért lehetett fáradt). Sok játékra, simogatásra volt szüksége, de most már újra a régi.
2019. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Amúgy nem ő az egyik te cicád? Nagyon durva az ilyen.


Valószínűleg még nem hevertw ki teljesen, fáj neki, meg még gondolom a varratokat sem szedték ki.

Pedig mégiscdak fizikailag viselte meg, macskáknál nincs ilyen, hogy depresszió, vagy felfogja, hogy haragszik rád, meg nem is tzdja mit csináltál vele. Szimplán annyit érez, hogy gyenge,nem jött helyre még. Ilyenről lesz szó.

2019. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Hogy ingott volna már meg a bizalma benned? Hát honnan a fenéből tudná ő, hogy azért van rosszul, mert te elvitted megoperálni? Neki fogalma nincs, hogy mi történt vele! A varratszedés után majd jobban lesz.
2019. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszra: Életem leghosszabb 3-4 hete lesz, ha tényleg olyan sokáig elhúzódik ez az állapot, viszont ugyanakkor megnyugtató is ezt hallani az eddig olvasott "3-4 nap" után. Lány cicám még nem volt sosem, ezáltal nem igazán volt az ivartalanítási műtétükben tapasztalatom. Köszönöm a választ :)

A másodikra: Valószínűleg nem, ahogy olvasom, ők fekete kiscicák voltak. :( Elszomorító, hogy mennyi ilyen van... És mennyi cicát meg sem találnak.

A harmadikra (és a másodikra is): Mivel ehhez az állatorvoshoz járunk évek óta, ezért bízom benne, és hiszem és vallom azt, hogy igenis lehet egy cica depressziós. Ha konkrétan ok-okozatot nem is tud magában felállítani, simán lehet összezavarodva. Emellett biztos vagyok abban, hogy a sebe még mindig fáj, de hiszek abban, hogy vannak érzéseik és nem buták, plusz ahogy most utánaolvasgattam/utánaolvasgatok interneten, nem ő lenne az egyetlen, akinél előfordult depresszió (vagy ha nem is bonyolódunk ilyen konkrétumokba & úgy elfogadhatóbb, letargikus állapot).


És elismétlem: tapasztalatokra vagyok kíváncsi olyanoktól, akiknél szintén nem állapított meg betegséget/fizikai problémát az állatorvos, mégis gond volt a cicával. Vitát igazán nem szeretnék, nyilván mindenki másképp gondolja, állatorvosból is ezerféle van különböző véleményekkel. :)

2019. máj. 29. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Adjál neki immunerősítőt, én a Vetri DMG-t szoktam adni, meg multivitamint és ásványi anyagokat, meg jó kaját/hús főleg/.

Játsszál vele sokat ha benne van, meg aludj vele, ha épp nem csinálsz semmit vedd öledbe, simogasd.

2019. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!