Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beválalljuk, hogy ivartalaníts...

Beválalljuk, hogy ivartalanítsuk a kinti cicát?

Figyelt kérdés
7hónapja a férjemmel egy kertesházba költöztünk és sok mindenkivel bővült a család (Hörcsög,kutya, hal,agáma),de sajnos cicával nem bővülhetett mivel a párom rettentően allergiás rá. Így elvetettem ezt az ötletet még költözéskor, hogy cica viszont ott sem lesz. Mikor elköltözök rá 1hónapja egy pici cica jelent meg (kandúr)kb 4-5hónapos és vékonynak tűnt ezért megetettem. No de ez a cica még fél év után se ment el :D körbe kérdeztük, nek e hiányzik valakinek, hírdetést is adtam fel, de senki nem jelentkezett. A férjemet nem zavarja mert kint van így úgy döntöttünk, hogy megtarjuk,ami ugye oltás, chip, ivartalanítást jelent nálunk. Viszont nagyon félünk tőle, hogy ennyi pénzt "rá áldozunk" és elmenne. Félünk, hogy valami baja történne és feleslegesen csinálnánk végig a "műveletet" . Bár azon is gondolkodtunk, hogy simán csak új gazdit keresünk neki. Szerintetek?
2019. jún. 1. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
A macska a helyéhez ragaszkodik, nem a gazdájához. Valszeg a ház előző tulajáé volt.
2019. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
95%
Nézd úgy, hogy nem magatok miatt áldozod rá a pénzt, hanem segítesz kordában tartani a botrányosan hatalmas macskaszaporulatot. :) Egyébként is ivartalanítsátok, a kandúr macska pisije még kint is iszonyat büdös. Örülök, hogy felelősségteljesen álltok a kérdéshez!
2019. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk is első sorban kinti cica és már 6 éve boldogít minket. Benne van a pakliban hogy eltűnik, elütik, ellopják, megmérgezik, de az is hogy megmarad. Illetve a kandúrok nagyon sokat verekednek a terület miatt és nem szép látványok utána, valamint nagyobb lehet egy ilyen után az orvosi költség mint ivartalanítás után
2019. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ivartalanítsátok, én azt tenném a helyetekben, így kisebb az esélye, hogy elkóborol. 🐈🐱
2019. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Tavasszal vannak ivartalanítási akciók. Keress rá! Hátha még belefértek. A kandúrt ivartalanítani olcsóbb. A chip kinti cicánál szerintem felesleges. De azt bármikor tudtok rakatni.

Kell neki egy zug, ahova a hideg elől elbújhat. Kertes házban a garázs vagy a kazánház, esetleg a pince is jó. Mégse bent lenne.

Ivartalanítani azért is kell, mert a kandúrok jelölnek, és nagyon büdös.

2019. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Chip szerintem pont, higy kintu macskánál kell, ha elveszik ilyesmi... Megtalálják stb.
2019. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok macskabiztos kerítést, és nem megy el.
2019. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kinti-benti cicáink mindig hazajönnek. Egyszer be akartak egyet fogni, mert idegen nyakörv volt rajta. Gondolom, első alkalommal meglépett.😊

A csak benti kis lüke, egyszer kiszökött, és a szomszédtól se mert hazajönni. Úgy szólt, hogy ott sír a kamrában.


Az ivartalanításra és az oltásra (+féreghajtás) azt mondom, hogy mindenképpen kell. A kandúr jelöl, a lány megellik évente (akár kétszer is), és azt jó minél előbb elintézni. Aztán csipet meg lehet tetetni bele akkor is, ha elmúlt egy éves. Nem egyszerre lesz kiadás.

2019. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Utolsó: nem a kiadással van a probléma, hanem,hogy vajon el-e fog menni :) de a sok kommentet olvasva valószínűleg nem :) Szóval köszönöm mindenkinek!
2019. jún. 1. 15:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hátő... Magától miért menne el, ha jó helye van? Ha ivartalanítva van, akkor még az ösztönei sem hajtják el.

Persze, odakint ezermegegy halálos veszély les rá, de ezzel számolni kell, ha mindenáron odakint tartod.

Amugy meg, az a ennyi pénz szinte semmi. Többet el lehet költeni igazi hiábalvaloságokra.

2019. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!