Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalom takarítástól lehet...

Macskaalom takarítástól lehet valami bajt összeszedni? Bentonit alom nektek is borzasutó hamar fogy?

Figyelt kérdés

Kismacska miatt lent bent is alom. Addig oké, mert olyan minimálisat használ el belőle egy nap.

Naponta kiszoktam tisztítani, mert a szüleim nem nyúlnak hozzá. Vékonyka nejlon kesztyűben nem igen érek hozzá.... Vsizont akkor sem tartom higiénikusnak, mindig lefertőtlenítem így is a kezemet, stb...


Ja és, higy gyorsan fogy... Van egy nagy cicánk aki mindig kikéretőzött wc-re. Most rákapott az alomra. Az annyit termel, hogy fél almot dobhatom ki egy nap... Egy pisivel is irdatlan mennyiséget elhasznál.


Amúgy szerintem jó ez az alom, nincs szaga sem, csomósodik rrndesen, szeretik. Csak gyorsan fogy.


2019. jún. 1. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet venni kimondottan almozáshoz való lapátot, én azt használtam. A fogyással meg nem tudsz mit kezdeni sajnos :( Talán érdemes megpróbálni olcsóbb fajtát is.
2019. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz bajod, ez nem veszélyes üzem, csak nyilván ti máshogy gondolkodtok, máshoz vagytok szokva.

Drágább almot kell venni, nem olcsóbbat. Az olcsóbb rosszabb minőségű, a drágább jobb. Ki kell tapasztalni. Itt sok-sok ezzel foglalkozó kérdést találsz, olvasgass.

Pl. drágább bentonit, szilikátos, biológiailag lebomló természetes alapanyagokból készült alom is van.

Lelőhely : zooplus.hu, mi itt sokan onnan rendelünk, de ha nem veszel semmit, tájékozódni ott is tudsz, hogy milyen jobb minőségű almok léteznek (német cég).

A bentonitbol a kész termekeket kell kiszedni. Ha nem áll össze a termék, akkor az rossz minőségű alom. Ha büdös, akkor is. (többféle almot, bentonitot is próbáltam, én nem szerettem). Ha cseréled, citromos domestosszal (illatossal, a sima hyposzagot nem szeretik a macskák) öblítsd át a tálat, majd töröld szárazra.

2019. jún. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, kiscicák sokkal többet pisilnek, de főleg többször kakilnak naponta, mint a nagyok.

Átgondolva ajánlanám neked a Cat's best ökológiailag lebomló almot, kiscicának gazdasagos. Zooplus (tobb kiszerelésben) , fressnapf.

2019. jún. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"A bentonitbol a kész termekeket kell kiszedni. Ha nem áll össze a termék, akkor az rossz minőségű alom. Ha büdös, akkor is. (többféle almot, bentonitot is próbáltam, én nem szerettem)"


Ilyen gondom nincs, tudom, hogy csak az összeálltat kell. Ez ökológiailag lebomló, meg extra nedszívó.


A bajom az, hogy a nagy is rájár. Így hihetetlen gyorsan fogy... Nem csak a kismacska használja....


Én félek. Valószínűleg férges is lettem, vagy esélyrs, de nem akatom ide kiírni...

2019. jún. 2. 02:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskákat rendszeresen kell féreghajtani, ha ezt nem mulasztottad el soha mert gondos gazda vagy, akkor nem lehetnél férges.


Egyébként van almoslapát erre a célra, én azzal szoktam kiszedni, utána kezet mosok. Soha semmit nem kaptam el a 20 év alatt a macskáimtól.

2019. jún. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vannak rendszeresen féreghajtva...
2019. jún. 2. 06:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz, ha rendesen keszet mosol utána.


A alom ilyen. Gyorsan fogy. Erre való.

2019. jún. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!