Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon cicám túl eleven,...

Maine Coon cicám túl eleven, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 2 hete vettem egy 3 hónapos kisfiú Maine Coon cicát. Nem enged nekem semmit.😂 Csak azt akarja, hogy 0-24ben vele foglalkozzak. Ha egy percig nem simogatom, nem jatszom vele nyávog. 😊

Nem hagy olvasni, öltözni,házimunkàt végezni. Mit tehetnék?

Éjfélkor is felkelt a fejemre mászik, nyávog hogy játsszak vele.

Amúgy más gond nincs vele. Jó étvágya van kb 6x eszik naponta. Az állatorvos mindent rendben talált nála. Oltásokat is kapott.

Megválni nem akarok tőle. Nagyon szeretem.



2019. jún. 2. 10:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Félre ertés ne essék szoktam vele sokat játszani. Simogatni stb.
2019. jún. 2. 10:36
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ivartalan? Ha nem, akkor ivartalanítsd, és attól lenyugszik... Hormonok. Amúgy meg nem ártana mellé egy társ...
2019. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van egy 2 éves, házi kandúr cicám is. De nem nagyon törődik vele. Néha játszanak. 😊
2019. jún. 2. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
3 hónapos, mégis mit vártál? Örülj neki hogy ilyen eleven.:) Meg kell húznod bizonyos határokat, amit nem léphet át, de a korral (illetve az ivartalanítással) le is fog nyugodni kissé.
2019. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 3 hónapos volt a cicám, rendszeresen felmászott a függönyre a karnisig - magas, régi ház, a karnis 3 méter magasan van - aztán ott kapaszkodott, nézegetett lefelé és kétségbeesetten nyávogott. Létra be, macskát leszedtük, egy óra múlva megint ott volt. Aztán leszokott róla.


Mondjuk, ha maine coon lett volna, lehet leszakad a függöny.:)


De a lényeg, hogy ahogy nőtt, leszokott róla. Bölcsebb lett és nyugodtabb.

2019. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Az alapján amit nemrég privátban írtál, szerintem ajándékozd el (az ő érdekében), te pedig keress fel egy szakembert. Jót fog tenni, hidd el.:D
2019. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Basszus, mit vártál, egy kölyökről beszélünk aki kétóránként alszik és teljesen új erővel ébred, kezdi elölről a tombolást. A kiscica tartás (meg a kiskutya is) ilyen, aki ezt bevállalja tisztában kell lennie vele. Fél évesen ivartalaníthatod, egyébként meg addig fáraszthatod csak.

Személy szerint szerintem ebben ez a szép, ha valakinek ez nem tetszik akkor felnőtt macskát kellett volna örökbe fogadjon.


Utolsó hozzászóló, miért, ennyire gáz van?

2019. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7# Mert szokatlan. Volt több macskám. Házi cicák, Sziámik. Egyik sem volt ennyire kis eleven. Ha éppen nem jatszottam velük. Eljatszottak ők maguk. Aludni tudtam. Most keveset.:)
2019. jún. 2. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!