Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támadna meg a macskám?...

Miért támadna meg a macskám? Félek tőle

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem a viselkedését. Még volt előtte macskánk, kettő is, egyik sem viselkedett így.


Néha nyugodt, bújós, feljön az ágyra és vagy rám fekszik vagy úgy helyezkedik,hogy érintsen és így alszik el. Ha kajás még jobban hizeleg, dorombol, bújik.

Ám szinte minden napos már, hogy amikor rájön és én közelítenék felé, csúnyán nyávog egyet és elhúzódik a kezemtől, vagy egyenesen támadó poziciót vesz fel. Még olyan esetben is mikor nem felé nyúlok, csak közel vagyok hozzá, kapna a kezem után és agresszívan néz. Az imént dúrvább volt, lefeküdtem,leoltottam a villanyt és még telefonoztam, ő nézett és elkezdtem hívni felém kedvesen, majd hirtelen nekem ugrott és olyan volt mintha megakarna támadni, szintén csúnyán nyávogott. Szó szerint féltem tőle és valahogy kizavartam a szobából. Egyébként rettentő gyorsan váltakozik ez s hangulata, másodpercek alatt cukiból ördögi. Mitől lehet?


2019. jún. 2. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Minden macska más, de egy közös bennük, önző mind. Leírásodból nekem úgy tűnik, hogy amúgy is el van kényeztetve és a természete is kicsit offenzív. Ne nyiss felé, ha ő úgy dönt, hogy simogathatod akkor simogasd, vagy mutasd meg neki, hogy ki a főnök és ne hagyd neki, hogy megkarmoljon. Kiseb korában én cicám is ilyen volt. Egyszerűen ha karmolhatnékja támadt megemeltem a hangom, és egy bizonyos rövid mondatot mondtam. Pl:Nem szabad! Ha folytatta kiraktam a házból. Kb egy hónap alatt, már elég volt megemelni a hangom, hogy ne legyen erőszakos. De attól még jelzi, hogy nem akarja a simogatást. Van ilyen. Mint mondtam minden macska más. Egy állat természetét nem lehet megváltoztatni, de meg lehet nevelni. Ja és nem tudom, hogy fiú/lány férfi/nő vagy de nem kéne meg ijedni a macskától. Kezdetnek is rossz ha a macska fenyít be téged. Ha tényleg bántani akarna észrevennéd.. Plussz akkor se tudna veled mit kezdeni
2019. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A macska nagyon intelligens állat, és arra képes hogy trükkösen rávegyen bizonyos dolgokra.

Például tudja hogy normális esetben soha nem engednéd ki a szabadba, ezért haragot szimulál, ellenségessé válik hogy elzavard hogy ki tudjon szabadulni.

2019. jún. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ismerősöm macskájával is ez volt kb egy éves lehetett mikor egyszerűen bekattant, volt hogy engem is véresre karmolt random, aztán levitte kertes házba azóta normális pedig nem volt kicsi a lakása.
2019. jún. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Igen, a macskák egyenesen a pokolból másztak ki. Gonosz lények. Sőt, az anyámat is egy macska gyilkolta meg, szóval gyorsan intézkedj, mielőtt baj történne.


Ja, nem.


A macskák állatok. Nem gonosz gondolatok vezérlik, hanem ösztönök, külső hatások, tapasztalatok.

2019. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Bár nem azt kértem, hogy tudassátok velem, hogy a macska egy állat -.-

Lehetséges okokra vagyok kiváncsi, hogy minek a hatására viselkedhet igy, mit tehetnék ellene. Sehol nem emlitettem, hogy a macskák gonosz lények, nem értem miért kell okoskodni és a kérdés mellett elbeszélni.


Kicsi kora óta velem van, kertes házban lakunk, ahol kedvére járkálhat, csavaroghat és már annyira okos, hogy ha beakar jönni, kinyitja az ajtót és jön is.


Ma akkor is csúnyán csinált és ideges hangot adott ki, ha elmentem mellette.

2019. jún. 3. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, az előző kommentekre reagáltam, de oké
2019. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!