Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan mondjam meg anyámnak,...

Hogyan mondjam meg anyámnak, hogy a nem olyan vészes, ha felvágják a macska hasát, mármint ivartalanítás miatt?

Figyelt kérdés

Merthogy ez milyen durva, meg ezután bent kellene élete végéig tartani. Mondjuk nem tudom miért, ugyanúgy lehetne kijárós...


Meg évekig azt sem hitte el, hogy van olyan, hogy nőstény macska ivartalanítás. Azt mondta, hogy nem létezik, meg hogyan. Nem vagyok kisgyerek, én tudtam, de nem vitatkoztam vele. Nem azért mondta, mert nem akarta kifizetni, mert akkor nem is volt nőstényünk, csak kandúrok.

Az embernél is van olyan, hogy betegség miatt "kipakolják" csúnya szóval, állatnál miért nem...


Nem hal bele az állat.


2019. jún. 3. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Pont, hogy ivartalanul jobban lehet kijárós (ha már a kinti tartáshoz ragaszkodtok, én bentipàrti vagyok, de ez most mellékes :D), mert nem erőszakolják szanaszét, nem kap el mindenféle betegséget, macska aidstől kezdve. Nem mellesleg nem lesz évente 2-3 alkalommal kölyökmacska dömping, nem lesznek sérülései (mert ugye macskáék nem a finom romantikáról híresek), kisebb eséllyel lesz gennyes méhgyulladása, ja és kevésbé kóborol el, kevésbé csapja el autó, mérgezi meg a szomszéd, vagy eszi meg egy kutya. Persze, utóbbiakra kijárósnál mindig megvan az esély, de valamivel talán kisebb.
2019. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most van szerencsétlennek egy kiscicája, de szefencsére (eddig) nem lett vemhes újra... Úgyhogy jó lenne.
2019. jún. 3. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne azt mond, hogy nem olyan vészes, hanem azt mond, hogy szükséges és ettől jobb lesz a macskának.
2019. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mutasd meg ezt anyudnak.

Ivartalanítás = pár centis seb.

Nem ivartalanítás = méhgyulladás, emlődaganat, egyéb cifra betegségek = teljes has és mellkas felvágása.


[link]

2019. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!