Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig adható tápszer és a...

Meddig adható tápszer és a kölyöktáp?

Figyelt kérdés

A barátnőm nemrégiben talált egy 4 hetes kiscicát. Már tudott enni tejet és pépes ételeket. Elkezdtünk neki tápszert adni. A gond, hogy a cica lassan fél éves, de a barátnőm szerint kell neki a sok vitamin, tápanyag, ezért még adja neki, a cica persze imádja. Kölyöktápról meg van győződve, hogy a cica teljes kifejlődéséig, azaz 3 éves(!) koráig kell adni. A tápszert is még legalább 1 éves koráig akarja adni, de azt mondta talán azt is 3 évesig kéne, hogy "tutira ne szenvedjen hiányt".

Tudni kell még, hogy a barátnőm kivett két hónapot a munkahelyéről, hogy a kiscicával lehessen egész nap. A cica meg annyira anyás volt(még most is naphosszat bújik, ha itthon vagyunk), hogy a barátnőm a szellőtől is óvta. Kialakult egyfajta kötelék, hogy szabadulni nem tud tőle. Folyton ellenőrizgeti, 20 féle leg-legjobb konzerves, pástétomos kölyökeledelt vett, hogy ha nem tetszik neki vmelyik, akkor ad másikat. Napi 6x eteti(még a munkahelyéről is hazaszalad hozzá), minden létező oltást beadatott. Annyira félti, de a cica sem panaszkodik, így nem tudom mit kéne tennem, mert szerintem ez már túlzás.

Vkinek tapasztalat?


2019. jún. 4. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy a tápok diekrt úgy fejlesztik, ki, hogy az adott kornak megfelelően tartalmazzon mindent. Ezt ő csak felborítja és rosszat tesz vele.
2019. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltam. Mondtam, hogy nem véletlenül van megadva, hogy mettől meddig alkalmazható. Az ő véleménye szerint a felnőtt táp csak annyiban más, hogy kevesebb vitamint, fehérjét tartalmaz.
2019. jún. 4. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Beszélj esetleg az állatorvossal, ajánljon neki korának megfelelő tápot - ha neked nem hisz, hátha a "szakembernek" igen.

Félévesen egyébként még kaphatja a kölyöktápot, általában típustól függően 10-14 hónapos korig adható. A tápszer viszont tényleg felesleges.

2019. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Felesleges, de nem árt ugye? Mert attól tartok az a macska már vitaminmérgezést kap.. De ha nem árt, akkor nem baj.
2019. jún. 5. 06:02
 5/5 anonim ***** válasza:
De árt. A korának megfelelő szükségleteit nem elégíti ki.
2019. jún. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!