Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a helyes megoldás? Macska...

Lili8760 kérdése:

Mi a helyes megoldás? Macska családot találtam az árokban A többi lent

Figyelt kérdés
Pár napja találtam rá pár hetes kiscicákra az árokban az anyjuk társaságában. Azóta annyit tudtam tenni értük hogy rendszeresen viszek nekik ételt viszont ha a kiscicák felnőnek ugyanarra a sorsa fognak jutni mint az anyjuk ezt pedig nem szeretném. Ahhoz hogy el tudjam őket ajándékozni gondoznom kéne őket, haza kellene őket vinnem viszont az anyukájuk nagyon félénk ritkán dugja csak ki a fejét az árokból, hogy egyen úgy érzem semmi esélyem nem lenne őt is hazavinni viszont azt olvastam még nem lenne egészséges elválasztani a cicákat az anyukájuktól. Valamit mégis tenni szeretnék szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? A kiscicák már tudnak önállóan enni és kb. 4-5 hetesek lehetnek de igazság szerint nem vagyok szakértő szóval a koruk sem biztos

2019. jún. 5. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress macskákkal is foglalkozó állatvédőket és kérj segítséget tőlük.
2019. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen erre is gondoltam viszont a közelben nem igazán vannak menhelyek, állatvédő egyesületek viszont majd lehet felhívom a legközelebbit hátha tud segíteni valamiben
2019. jún. 5. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hívd őket bátran,ha messzebb vannak,kimennek oda :) Ha esetleg mégsem segítenek,etesd tovább az anyát és mikor a kicsik is már elkezdik enni a szilárd ételt,őket elhozhatod. Ámbár az anyukaval barátkoznod kéne...


Mindenesetre tápot,konzervet adj nekik,semmiképp se maradékot! És sok sikert a cicáknak,te pedig egy jó ember vagy!

2019. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kicsik már tudnak enni nedves macska kaját szoktam nekik adni az anyával is próbálok barátkozni, de néha még enni is fél kijönni ha ott vagyok ezért inkább ott szoktam hagyni nekik
2019. jún. 5. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem szólóknak, az lenne a legjobb, ha egy állatvédő szervezettől kérnél segítséget. Az viszont nem teljesen igaz, hogy amint önállóan esznek, elválaszthatók. A kicsik még párhuzamosan szopnak is, és kell az anyatej az immunrendszerük megerősítéséhez. Nem véletlen, hogy az állatvédelmi törvényben is az van, hogy 8 hetes kor előtt kínzás elválasztani őket. De a macskatenyésztők pl. 12 hetes korig a mamával hagyják a kicsiket, hogy kiegyensúlyozottak legyenek, szocializálódjanak. Nyilván egy vad cicamama mellett szocializálódni nem fognak, de azért a 8 hetes kort meg kellene várni.
2019. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!