Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hiszem hatalmas hibát...

Azt hiszem hatalmas hibát követtem el, beteg lehet a cicám?

Figyelt kérdés
Találtam egy pár hetes kiscicát, pár napja. Egyből elvittem állatorvoshoz, aki mondta, hogy a kutyámmal ne érintkezzenek, a cicát tartsam bent. Viszont amikor a kutyusomat simiztem utána be szoktam menni a cicához is. Illetve amikor bementem, a cipőt levettem, de ugyanakkor a zoknival amivel a cipős helyen mászkáltam mentem be a cicához!! Félek, hogy beteg lett, mert tegnap óta hasmenése van! Bár a kedve jó és kajaváltás is volt, így reménykedem, hogy csak attól, s hamar el fog múlani. Dokihoz jövőhét kedden kell mennünk 1.oltásra. Ezelőtti látogatáskor kapott féreghajtót és le lettek fújva a bolhái. A bolhák kihaltak belőle, férge pedig nem volt! Ezen is gondolkodtam, lehetséges, hogy nem hatott a féregtelenítő, mert minden pár hetes kiscica, kiskutya férges, nem? Egyébként eszik és játszik is. Alomba jár az első naptól automat, azt rendszeresen takarítom, fertőtlenítem kiszedem a piszkot, feltöltöm. Az etető és vizes tálkáit is minden nap elmosom, fertőtlenítem. Ahol van helységet is mindig felmosom.
2019. jún. 7. 09:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Jézusom, ez egy macska, nem kell steril környezetben tartani. A sok vegyszerezés lehet többet árt neki, mint két szem por.
2019. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Kegyetlen lesz,a mit írok, de szeretném érzékeltetni, mennyire eltúlzod: ha attól betegedett meg a cica, hogy az előszobában levetted acipődet, amivel a kutyánál voltál, aztán míg belebújtál a papucsodba, leért a lábad az előszobában ugyanarra a kőre, amin a cipőd is volt, akkor ez a cica nem életrevaló, és az első fuvallat végezni fog vele. Egy átlagos falusi udvarban a macskamama ugyanazon a füves talajon mászkál, amin a kutya (és esetleg tyúk, egyéb), és ettől nem pusztulnak el a párhetes, tehát már nem is újszülött kiscicái.


Ha a székletében nem volt féreg, akkor nem volt férges a cica, a mi kiskutyánk sem volt az soha, egyetlen egyszer sem.


A hasmenés legvalószínűbb oka itt a tápváltás lehet.

2019. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Van benne igazság, amit mondotok. Ugyanakkor énnekem az állatdoki mondta, hogy nemcsak az számít, hogy nem engedem ki esetlegesen vírusos környezetbe, hanem az is, hogy cipővel vagy más állaton keresztül, aki kijárós behozhatjuk neki. Viszont, ha nem lesz beteg, akkor utólag nem számít, hogy elrontottam?
2019. jún. 7. 10:16
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem trollkodom. Lehet túlféltem, de olyan kis vékonyka, törékenynek látszik.
2019. jún. 7. 10:17
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

3.-nak.


Nem biztos, hogy trollkodik!


Szerencsére sok ilyen gazdi van. Belőlük élünk.


Egy állatorvos.

2019. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
5-ös, nem hiszem el, hogy állatorvos vagy.
2019. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem Te hibáztál, egy kismacska nagyon könnyen "megfososodik", (bocs, de így mondták vidéken), részben már eleve is lehetett benne valami fertőzés, részben valóban lehet az új, szokatlan tápláléktól. Sajnos ez az állapot elég veszélyes a kismacskákra, ha csak jövőhét kedden kap gyógyszert, nem biztos, hogy túléli. Ugyanis kiszáradhat. Legyen mindig friss vize, és ha lehet, vidd hamarabb dokihoz.
2019. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Ja persze állatorvos.
2019. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha amugy eszik, akkor bármi lehet, amitöl csak hasmenése van (tápváltás is akár). Arra figyelj, hogy nehogy kiszáradjon.

Viszont, ha nem eszik, letört, miegymás, akkor az komolyabb gondot is jelezhet.

2019. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Épp ez az, ugyanúgy rosszalkodik, a hasát sem fájlalja, eszik, iszik. Még kap tápszert, mert nagyon pici, szóval tuti visz be elég folyadékot, meg vizet is iszik és nedvestápot kap.

Köszönöm a válaszokat. Ha rosszul lesz akkor elviszem előbb orvoshoz.

2019. jún. 7. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!