Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek hogyan fognak...

Szerintetek hogyan fognak reagálni?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves és egy 1 éves lány macskám. És elhatároztuk, hogy veszünk egy kiskutyát,(border collie) 7 hetes korában fog idekerülni. A macskáim nem túl barátságosak, szerintetek mit fog kiváltani belőlük? Illetve a kiskutya örülni fog, hogy már 2 felnőtt macska mellé jön? Bármilyen jellegű tippet, tanácsot, tapasztalatot elfogadok ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm!
2019. jún. 8. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Keressetek tenyésztőt, ne szaporítótól vásároljatok!
2019. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, de a kérdésem nem erre irányult. Hanem, hogy lesz e gond a meglevő macskáinkkal, mikor megérkezik a kutyus?
2019. jún. 8. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve 7 hetesen túl fiatal még a kutyus, nem szabadna elhoznotok. A két macska is érezni fogja, hogy még túl gyenge és a kutya se tudja majd megvédeni magát.

Én 12 hetesen vittem a borderemet 2 jól szocializált, nyugodta macska mellé és így is oltári verekedés lett belőle, a kutyám pedig nem is lett ezután macskabarát (pedig barátságosan állt hozzá az elején).

Szerintem nem egy szerencsés felállás, de ti már úgyis döntöttetek, minden józan észt letojva vállaltátok ezt be, szóval teljesen mindegy, hogy mit írunk ide.

2019. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Még a magyar törvény (ami egy rakás kaki) is tiltja a kutya és macska leválasztását 8 hetes kor előtt. 7 hetesen tilos elhozni! Minimum 10-12 hetes korig az anyjával lenne a helye!!!
2019. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azt tudod kedves kérdező, hogy a bordereknél egy igen agresszív vonal is tovább szaporításra került a szapik által. Volt “szerencsém” ilyen kutyával találkozni, tedd össze a két kezed ha a tied nem lesz ilyen.

Meg amúgy is, MIÉRT jó támogatni a szaporítást?

2019. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
2019. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az igen, jól pontozzátok le a válaszomat, amivel rámutatok, mi a baj a szaporítással. Tulajdonképpen mi bajotok van? Nem ti is ugyanezt magyaráztátok, hogy ne támogassa a szaporítókat? Én meg hoztam egy nyomós érvet, erre veszettül nyomkodjátok csak nekem a nullázást, jól van akkor.
2019. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, nem hiszem, hogy a ténylegesen hozzászólok szavaztak le (én pl biztosan nem). Általában a sunyi, véleményüket felvállalni vagy kifejteni képtelenek azok akik szeretik nyomkodni a piros gombot.
2019. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem hiszem, hogy olyan emberhez való egy kőkemény munkakutya, aki egy annyira alapvető dologgal nincs tisztában, hogy kutyát 8 hetes kor előtt TILOS leválasztani...


2. ...de normális helyen inkább 10-12 hetes korában adják oda, mert akkorra tanulja meg stabilan a gátolt harapást (aztán a gazdinak csak az a dolga, hogy átvezesse ezt az összes emberre és macskákra, egyéb társállatokra).


3. Szagmintával, folyamatos felügyelettel, azt tanítva mindkét fajnak, hogy a másik jelenlétében maradjon nyugodt...

2019. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!