Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legeslegjobb szárazma...

Melyik a legeslegjobb szárazmacskatáp a világon?

Figyelt kérdés
Az sem baj, hogyha külföldről kell rendelni...
2019. jún. 8. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Amelyiket a macskád a legeslegjobban szeret.
2019. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én már annyi mindent hallottam: legyen magas hús/fehéretartalma, ne legyen túl magas ez arany, legyen gabonamentes, fuu ez a quinoas a legjobb, a fajtatáp hülyeség, a fajtatáp hasznos, egyen nyersen, csak ne egyen nyerset, attól hogy drága, még nem jobb, a lényeg hogy drága legyen, abból látszik, hogy milyen minőségi... Lehetne folytatni.

Saját tapasztalat következik :utcáról mentett vegyeskevert macskám kicsiként royal canin kittent ette, majd ivartalanítás után annak steriljét. Aztán tök rosszakat hallottam erről. Aztán N&d tápot evett, illetve Joserát,ezeket imádta, illetve idő közben próbált pár prémiumot (vagy annak mondott) : az Orijen nyulasa vagy a Visan optimanova táp az a kukába ment (a szomszéd cicája szívesen ette). Konzervnek amúgy gourmet evett vagy sima d&m-eset. A lényeg, hogy szaftos legyen. Aztán kaptunk ajiba vagy 16 kilónyi Royal Canint, szóval azt ette sokáig.


Közben meg ételallergia alakult ki nála, a Trovet, Hills gyógytápja nem ízlett neki, eztán próbáltam nála a csirkehús menteset, a Carnilove fácános-kacsása nagyon ízlett neki, meg az Eden holisticot is ette. Aztán, bár ódzkodtam tőle, a Royal Canin Hypoallergenic tápja lett a befutó! Azóta is. Nehezebb volt hipoallergén vagy legalább csirkehús mentes konzervet találni... Volt, hogy nem evett egész nap inkább, mert hozzászokott, hogy reggel és este egy kanál nedveset is kapott mindig. Dobtam ki a pénzt minden prémium konzervre.... Hát nagy nehezen, de most már beállt az étkezés, Trovet hipoallergén nyulas konzervet eszik (200g 7-800ft),plusz az RC (2,5kg 10000 ft körül), jutifali a Real nature szárított lazac (fressnapf, 7-800ft) vagy szárított kacsahusi. Semmilyen táplálékkiegészítő, vitamin nem ízlik neki, de zöldkagylópor kúraszerűen bele van diktálva (ízület probléma), illetve lazacolaj (szőr, bőr).


Szóval szerintem a lényeg, hogy ne a legdrágábbat válaszd csak azért, mert az a legdrágább! próbálj meg egy jó minőségűt "középkategóriát" beállítani, ha nincs eü oka a speciális etetésnek: pl. N&D, RC, Carnilove, Josera. A saját tapasztalatom, hogy nem unják meg olyan gyorsan a kaját, mint gondolnánk, ne váltogasd túl gyakran, mert gyomrának nem tesz jót. Sok állateledel boltban lehet kimérve venni, érdemes kis adagokban kezdeni.

Ja neten mindig olcsóbb rendelve, ha megtalálod, a megfelelőt. Lehetőleg ne csirkéset, arra alakul ki a leggyakrabban allergia.

Amúgy ha csak az számít, mit hallasz a legtöbbször prémiumnak, akkor Orijen, Acana, Royal Canin, Applaws, Eukanuba.

2019. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi hosszas agyalás és keresés után a Purizon és az Applaws mellett döntöttünk (felváltva kapja őket) és hál'istennek a cica is imádja mindkettőt (bármilyen ízben), így nem kellett tovább kísérletezgetnünk. Magas hústartalmú, gabonamentes tápok, amitől rendben van a macska emésztése és a szőre is dús és fényes.


Amúgy úgyis a cica "dönt". Vehetsz neki bármilyen prémium tápot, ha nem tetszik neki, mehet a kukába :)

2019. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!