Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha az egyik...

Mit tegyek, ha az egyik macskám utálja a másikat?

Figyelt kérdés

Az egyik macskám egy lakásban tartott körülbelül három éves nőstény. A másik macska egy egy éves ivartalanított kandúr, körülbelül hat hetesen találtuk.

A nőstény először agresszív volt a kölyökmacskával, aztán úgy látszott, kezdi elfogadni, majd egyik pillanatról a másikra sajátjának fogadta, még szoptatta is (sosem volt kismacskája). Ez így tartott hosszú ideig, majd szépen lassan kialakult köztük a jelenlegi viszony... amit már nem lehet elviselni. A kandúrral csak annyi a baj, hogy nagyon játékos, így támadásnak veheti az idősebbik a közeledéseit, de egyébként egyáltalán nem agresszív, sőt. Viszont a másikkal nem lehet bírni, borzasztóan agresszív lesz, amikor meglátja a kandúrt. Először úgy voltam vele, hogy majd elmúlik. Egy ideig javulni is látszott a helyzet, de most már egyre rosszabb, egyszerűen reménytelen.

Nagyon kérlek, segítsetek, mit csináljak velük? Már kifogytam az ötletekből. A nőstény macska ivartalanítása segíthet? Ezt látom már az egyedüli megoldásnak, de olvastam, hogy ettől csak még agresszívebbé válhat, az meg maga lenne a pokol.



2019. jún. 9. 21:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, azt még elfelejtettem írni, hogy mintha félelmi agresszió lenne, én úgy látom, de nem vagyok benne biztos. Magától nem megy oda megtámadni, csak akkor kezd el drámázni, ha túl közel van hozzá a másik, de az meg nem érti :(
2019. jún. 9. 21:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán a kezdeti összeszoktatásban nem volt elég fokozatosság. Ha kicsit külön lennének elzárva esetleg,és csak rácson át vagy hasonló módon elkülönítve látnák egymást talán feltámadna a hiányérzet.


Esetleg a felaway-nek van olyan illatosítója,amiben macskahormonok vannak (de ilyet nem próbáltam). Más egyébként olvass ehhez egy pár ezzel foglalkozó internetes fórumot :)

2019. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, meg fogom próbálni különzárni őket holnaptól, meg ennek a felawaynek még utánaolvasok, mindenképpen meg fogom próbálni, ha az ivartalanítás nem működik. Még amit nem írtam, most volt egy tüzelési időszaka a nősténynek, ilyenkor szinte mindig nagyon szelíd, még mosdatták is egymást, együtt aludtak. Ilyenkor mindig nagyon megdicsértem, jutalmaztam ahogy tudtam, de megint ott tartunk, hogy agresszív, mintha semmi se történt volna... Én arra gondoltam, hogy a saját kölykének hiszi, és megpróbálja elüldözni, nehogy párosodni akarjon vele, de tüzeléskor valahogy átkapcsol és újra "gondozza"?

Azon gondolkodtam, hogy akkor kellene elvinni ivartalanítani, amikor tart a tüzelése, és akkor lehetséges, hogy megmarad a szelídsége a kisebbik felé, vagy ez hülyeség? Nyilván a hormonok miatt van a szelídség, ami elmúlna, de ha "barátként" válnának el a műtét előtt, akkor hátha már nem vadulna vissza ivartalanítva. Csak elvileg tüzeléskor kockázatos a műtét, szóval nem tudom :/ De azt eldöntöttem már, hogy ivartalanítani fogom, rosszabb csak nem lesz a helyzet, aztán hátha még meg is oldódik ennyivel, majd még konzultálok az állatorvossal is.

2019. jún. 22. 03:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet butaságot írok,de szerintem pont az a baj,hogy a nőstény még ivaros (amúgy most nekem is vannak ivartalan fiúim meg ivaros nőstényem,nem rózsás a helyzet).


Szerintem az ivartalanítás megoldja,mert lehet a nőstény meg úgy értékeli,hogy szaporodni akar a kan.

Amit viszont mondtál,szerintem felesleges tüzeléskor ivartalanítani. A nőstény ilyenkor azért kedves,mert szaporodna.

2019. jún. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!