Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek meddig fog duzzogni?!

Szerintetek meddig fog duzzogni?!

Figyelt kérdés
van egy 3 éves ivartalan kinti-de leginkább benti kandúrom..1hónappal ezelőtt hoztunk mellé egy lány kiscicát és már akkor is sejtettem, hogy nehéz lesz őket összeszoktatni, de nem szerettem volna heteket kínlódni az összeszoktatással így összeengedtem őket(egyébként nagyon nincs is lehetőségem külön zárni őket).. első 2nap a kandúrom fújt a picire szószerint rettegésben tartotta, ma már egy alomra járnak, kergetőznek bunyóznak, de láthatóan csak finoman. Általában a nagy is élvezi a dolgot de néha a pici már nagyon az agyára megy, így elég sokszor van kint (ami így nyáron nálunk egyébként is normális) viszont ha nem engedem ki, a picire is fúj és morog(bántani nem bántja) illetve már ránk is fúj sőt karmol és harap és morog... a háta közepére sen kívánja a simogatásomat ha a kicsi ott van a közelben, ha véletlenül hozzáérek akkor is támad... ha kiengedem és látom hemperegni az udvaron, odamegyek és kéri a simit, mutatja a hasát dorombol bújik jön utánam teljesen nyugodt és kiegyensúlyozott macska olyankor... szóval egyértelműen a kicsi miatt van besértődve és miatta hisztizik... van valakinek tapasztalata ilyen téren, mennyi idő amíg teljesen megbékél?
2019. jún. 10. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Fene tudja, egyszer csak majd megbékél. Ha a másik is nagyobb lesz és nyugodtabb talán nem nézi majd le, hanem jobban a társának tekinti. Nem tudom, mert az nálam ugyanez a szituáció úgy épült fel, hogy a kicsi előbb fáradt el, a nagy folyton játszott volna vele, meg szeretett közösen aludni vele az ölemben, ő örült a cicatársnak. Pedig 3 hetes kora óta én neveltem, nagyon kötődik, de nem féltett engem. Ugyanúgy 3 éves, ivartalan kandúr, csak ő kizárólag benti. Ugyanúgy kislány jött mellé. Imádják egymást. Tőle a kaját sem félti, rám meg morog a kezdetektől(igen, 3 hetesen morgott rám, miközben cumizott és később is, aztán ha végez jön dorombolni:D)
2019. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
neked akkor viszonylag könnyű dolgod volt :D nem tudom már komolyan, hogy mit csináljak... a nagy cicám ahogy a tiéd sem, ő sem félti a kajáját tőle de mondjuk tőlünk sem.. teljesen úgy néz ki, hogy már elfogadta a picit csak néha tényleg szabadulna tőle.. a pici egy igazi energiabomba nem csodálom, hogy besokall tőle néha a nagy... mi is betudunk :D viszont egyre elviselhetetlenebb ez a hiszti... tényleg olyan pofonokat tud kiosztani nekünk, hogy csak pislogunk... televagyok karmolásokkal mert ha véletlenül hozzáérek amikor ott a pici már kapom is a magamét...mit képzelek én, bunkó ember ide hoztam egy másik macskát... ha meg kint hempereghet a fűben kismacskától távol akkor meg imádszeret... komolyan nem tudom megérteni...🤔 jó lenne ha tudna beszélni..
2019. jún. 14. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!