Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr 100% benti cica ivartal...

Kandúr 100% benti cica ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Panel 6.emelet, rácsozott ablakok. Pár hetesen találtam, most 4 hónapos. A kérdésem, szükséges-e az ivartalanítás? Nem ismeri a kinti világot, soha nem is járt kint. Talán elő sem jön nála a bagzás.

De ha kell, akkor mikor lenne jobb. 6-8 hónapos kora között, azaz ivarérés előtt, vagy 1,5-2 évesen, a fejlődő időszak befejeztével?



2019. jún. 11. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Érdemes ivartalanítani. Nem fogsz tudni megmaradni a vizelete szagától. Ivarérés előttre beszéld meg az orvosoddal.
2019. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl, hogy nagyon sok rákos betegségtől véded meg ha ivartalanítod, még azt is megelőzheted, hogy az ivaréréssel elkezdjen jelölni és mindent összepisilni a lakásban.

6 hónapos kora körül már nyugodtan ivartalaníttathatod.

2019. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben voltunk 3 éve. Régimódi orvosunk szerint nem lesz kifejlett izomzata ha korán ivartalanítjuk, de egyszerűen annyira förtelmes szaga volt az egész lakásnak egyik napról a másikra... Két nappal később már lábadozott az ivartalanításbol 😌 Most hogy felnőtt egy óriási 8 kilós kandúrunk van, nagyon izmos (helyből 2,5 méterre ugrik) Mi 5 hónapos korában műttettük, hamar felépült. A hererák megelőzhető vele, iletve a szökdösés is ritkább sokkal, nyugodtabb lett. Mondjuk előtte napi 8 órában félőrültként szaladgált, valószínűleg a hormonok játszottak vele. Szóval én erősen ajánlom a műtétet!
2019. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
két kandúrom van lakásban, kb 5 hónaposan vittem őket. Sosem jelöltek, sose vadultak a játékon kívül, egészségesek, erősek.
2019. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szükséges, lehetőleg 6 hónapos kor körül.

Olyan nincs, hogy "nem jön elő a bagzás", a hormonjai, ösztöne hajtani fogja. Arról nem is beszélve, hogy iszonyú büdös lesz a vizelete.

2019. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak benti a kandúrom, de ivartalanítva van. Nagyon büdös lesz a lakás, ha nekiáll jelölgetni a kandúr.
2019. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha az után viszed ivartalanítani hogy elkezdett jelölgetni, akkor esélyes hogy meg marad a szokás, így mindenképpen korábban érdemes.
2019. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lakásban is fontos szerintem, mert jelölget, ahogy írták, az nagyon büdös, nehéz vele együtt élni. Plusz ki akar majd jutni, vernyákol.


Én sem vettem észre különbséget, mi is 4-5 hónapisan ivattalanítattuk őket, mert 5.fiú cica volt, kegyetlen vil@g lett volna. Szépek, egyik kisebb, de az genetika szerintem. Talám kicsit kövérebbek, mert nem kóborolnak el.

2019. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor a következő oltáskor beszélek az orvossal.

Köszönöm.

2019. jún. 12. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!