Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Kandúr 100% benti cica ivartalanítás?

Panel 6.emelet, rácsozott ablakok. Pár hetesen találtam, most 4 hónapos. A kérdésem, szükséges-e az ivartalanítás? Nem ismeri a kinti világot, soha nem is járt kint. Talán elő sem jön nála a bagzás.

De ha kell, akkor mikor lenne jobb. 6-8 hónapos kora között, azaz ivarérés előtt, vagy 1,5-2 évesen, a fejlődő időszak befejeztével?

Keress kérdéseket hasonló témákban: cica, kandúr, ivartalanítás, macska

jún. 11. 13:59  Privát üzenet  

A válaszok
Érdemes ivartalanítani. Nem fogsz tudni megmaradni a vizelete szagától. Ivarérés előttre beszéld meg az orvosoddal.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont jún. 11. 14:06 Privát üzenet

Azon túl, hogy nagyon sok rákos betegségtől véded meg ha ivartalanítod, még azt is megelőzheted, hogy az ivaréréssel elkezdjen jelölni és mindent összepisilni a lakásban.

6 hónapos kora körül már nyugodtan ivartalaníttathatod.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont jún. 11. 14:08 Privát üzenet
Ugyanebben a helyzetben voltunk 3 éve. Régimódi orvosunk szerint nem lesz kifejlett izomzata ha korán ivartalanítjuk, de egyszerűen annyira förtelmes szaga volt az egész lakásnak egyik napról a másikra... Két nappal később már lábadozott az ivartalanításbol 😌 Most hogy felnőtt egy óriási 8 kilós kandúrunk van, nagyon izmos (helyből 2,5 méterre ugrik) Mi 5 hónapos korában műttettük, hamar felépült. A hererák megelőzhető vele, iletve a szökdösés is ritkább sokkal, nyugodtabb lett. Mondjuk előtte napi 8 órában félőrültként szaladgált, valószínűleg a hormonok játszottak vele. Szóval én erősen ajánlom a műtétet!

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont jún. 11. 14:25 Privát üzenet
két kandúrom van lakásban, kb 5 hónaposan vittem őket. Sosem jelöltek, sose vadultak a játékon kívül, egészségesek, erősek.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont jún. 11. 14:40 Privát üzenet

Mindenképpen szükséges, lehetőleg 6 hónapos kor körül.

Olyan nincs, hogy "nem jön elő a bagzás", a hormonjai, ösztöne hajtani fogja. Arról nem is beszélve, hogy iszonyú büdös lesz a vizelete.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont jún. 11. 14:49 Privát üzenet
Nekem is csak benti a kandúrom, de ivartalanítva van. Nagyon büdös lesz a lakás, ha nekiáll jelölgetni a kandúr.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont jún. 11. 16:14 Privát üzenet
Ráadásul ha az után viszed ivartalanítani hogy elkezdett jelölgetni, akkor esélyes hogy meg marad a szokás, így mindenképpen korábban érdemes.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont jún. 11. 21:18 Privát üzenet

Lakásban is fontos szerintem, mert jelölget, ahogy írták, az nagyon büdös, nehéz vele együtt élni. Plusz ki akar majd jutni, vernyákol.

Én sem vettem észre különbséget, mi is 4-5 hónapisan ivattalanítattuk őket, mert 5.fiú cica volt, kegyetlen vil@g lett volna. Szépek, egyik kisebb, de az genetika szerintem. Talám kicsit kövérebbek, mert nem kóborolnak el.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont jún. 11. 21:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rendben, akkor a következő oltáskor beszélek az orvossal.

Köszönöm.

# 9/9Időpont jún. 12. 06:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mikor szállnak le a kandúr macska heréi? Létezik-e túl korai/késői ivartalanítás? Igaz-e, hogy 3 hónapos cica súlya a felnőttkori testtömeg egyharmada?
A cica nem szokott haragudni a gazdájára ivartalanitas után?
Cica ivartalanítással kapcsolatos kérdéseimben kérhetnék tanácsot?
Miért hiszi azt néhány ember, hogy a macskákat a kihalás fenyegeti?
Ivartalanítás után egy hét múlva lesz varratszedés. Addig körgallért kapott a cica. De kinti cica. Nem lesz kint semmi baja körgallérban? A házba nem tudom behozni mert a fiam...
Melyik állatorvoshoz vigyem a cicáim ivartalanítani? (Miskolc)

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!