Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Mit csináljak...

Segítség! Mit csináljak ezekkel a cicákkal?

Figyelt kérdés
Kinnt sétáltam és az árokban feküdt egy macska mellette nyávogó kiscicák. Rohantam be hoztam nekik dobozt most itt vannak bennt. Szerencsére anya cica él csak a lábán van seb szerintem a másik el is tört. A kiscicák 4-en vannak megtöröltem őket, mert esett az eső az anyjuktól szopiznak, de láthatóan éhesek, vékonyak szerintem nincs elég tej. Mit csináljak? Mit adjak a kiscicáknak? Nagyon félek, remegek már szinte. Nincs kocsim, hívtam ismerősöket nem tudnak el vinni ügyeletre a cicákkal. Tömegközlekedéssel nekivágjak? Fogalmam sincs mit tegyek kössek rá valamit a véres lábára, fertőtlenítsem? Légyszi valaki!!!!!

2019. jún. 11. 22:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

Reggelig kibìrjàk. Szuper vagy, hogy hazavitted őket és segítesz rajtuk! Más a saját állatàt sem viszi el dokihoz, ha baja van, te meg úgymond idegen állatokkal így törődsz.

Le a kalappal! :)

A kiscicàk amúgy fokozatosan fognak àtàllni a tejről. Laktòzmentes tejet, nedves macskaeledelt adhatsz nekik kezdetben. Utána keverni száraztàppal, majd àtàllni szárazra.

Az ajánlàsok szerint 12 hetesen lehet elvalasztani biztonságosan őket. A doki biztos tud segíteni, hogy most mennyi idősek lehetnek.

Annyit tegyél meg légyszi, hogy amikor gazdat keresel a kicsiknek, akkor olyan helyre add, ahol ivartalanitjak és oltjàk őket. Facebookon vannak cica mentők, esetleg tőlük is lehet segítséget kérni a gazdisodàsban.

Az anyát meg ha esetleg megtartod, akkor ivartalanítsd és oltsd légyszi a jövőben. Ki tudja milyen előélete volt korábban, bármilyen macskákra veszélyes vírust is hordozhat sajnos vagy férgeket stb. Ha kidobtàk a régi gazdái, gondolom mennyi volt foglalkozva vele. :(

És tényleg minden elismerésem, hogy segítesz rajtuk.

2019. jún. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy nem írtam csak itt olvasgattam a válaszokat és visszaírni elfelejtettem. Mama cica már ügyeleten van még nem tudom mi van vele. (valaki kérdezte honnan gondolom, hogy eltört a lába, megpróbált felállni és rendesen összecsuklott 3 helyen a lába, valami borzalmas látvány volt szegénykém). A piciket meg most itt rámsózták, meg adtak nekik való tápot, fecskendővel. Most jól befűtöttem nekik, azt tanácsolták tegyek egy melegítőpárnát a dobozba és rá törölközőket. Van melegítőpárnám, megcsináljam?
2019. jún. 12. 07:16
 13/23 A kérdező kommentje:

Még valami:

Nekem ma suli van, úgyhogy a nagymamámhoz viszem át őket. Megbeszélek vele mindent, ha hazaérek, már a mama cicáról is tudok írni. Szorítsatok neki!!

2019. jún. 12. 07:27
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező hány éves vagy? A szüleid nem tudják gondozni és akkor nem kéne átvinni őket?

Szerintem a melegítőpárna jó ötlet, csak semmiféleképpen közvetlenül arra ne tedd a kiscicákat, de gondolom ezt elmondták.

2019. jún. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok. A szüleimmel megszakítottam a kapcsolatot egyéb okok miatt, ezért nem is élünk együtt. A nagymamámnál nagyon jó helyen lesznek, nagyon szereti őket.
2019. jún. 12. 07:38
 16/23 anonim ***** válasza:
92%
A feneküket és hasukat nedves ruhával kell törölgetni(minden étkezés után), anélkül lehet hogy nem tudnak még üríteni!
2019. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Le a kalappal, hogy ilyen gyorsan és szívesen segítettél a cicacsaládnak :)


Majd mindenképp írj, hogy mi lett az anyacicával :)

2019. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés:

Anyacicának 3 csontra tört a lába, megűtötték. A csípője kiugrott megűtötték. A sebet összevarták. Kapott gallér, hogy ne harapja a sebet. Még 2 napig bennt lesz. A kicsiket már intéztem egyelőre jól vannak, tudnak maguktól kakilni, ezért is fura, hogy nem esznek még mást tejem kívül. Eddig ennyi.

2019. jún. 12. 13:13
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Specko tejpotló tápszerrel etesd, remélem azt adott a doki!


Amúgy grat, elismerésem!:)

2019. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már azóta bementne valahova, elvileg jó minőségű, úgyhogy szerintem nem lesz gond. Még az lenne, hogy az egyik kiscica kisebb mint a többi és kevesebbet eszik. Lehet ebből baj?

2019. jún. 12. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!