Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Nincs meg az anyacica,...

SOS! Nincs meg az anyacica, elpusztulnak a kicsik?

Figyelt kérdés
Reggel eltűnt az anyacica, és a kiscicák azóta nem szoptak! Mit tegyek? SOS!!!
2019. jún. 12. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyi idősek a kicsik, ehetnek, ihatnak-e már az anyatejen kívül mást.
2019. jún. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Minden attól függ mennyi idősek a picik.Ha nagyon fiatalok még ez alatt mondjuk azt értem,hogy még nincsenek 3-4 hetesek akkor sürgős segítségre van szükség.Vagy tápszerrel eteted őket,vagy megpróbálod előkeríteni az anyacicát vagy pedig a közelben keresel egy pótmama cicát aki befogadja a kicsiket.

Ha már elmúltak 3-4 hetesek akkor nincsen nagy gond,mert 4 hetes korukban már elkezdnek szilárd ételt enni.De itt is ugyanazok a lehetőségek állnak fent mint az előbbinél.Ha mér ennyi idősek akkor nem kell olyan sűrűn szopniuk és a mama cica biztosan tudja mikor jön vissza.

Jobb lenne tápszert beszerezned nekik vagy körül kérdezni a szomszédokat nem látták-e a nagy cicát és sokat hívogatni hátha előbújik.

2019. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 hetesek, elmentem az állatboltba, vettem cumisüveget és laktózmentes tejet, ittak pár ml-ert, elég?
2019. jún. 12. 17:26
 4/14 anonim ***** válasza:
speciális tápszer kell nekik és állatorvosi segítség!
2019. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Amit én csináltam az nem jó? El fognak pusztulni? :( :( :( Szívem megszakadna értük, segííítség!!
2019. jún. 12. 18:02
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

2 hetws macskákat 3 óránként (éjjel-nappal) speciális tápszerrel kell etetni, a végbelüket nedves vattával ingerelni, hogy ürítsenek.

A felelőtlen szaporítástól nemszakadt meg aszíved?

2019. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Már ilyen késő este nem tudsz hol venni tápszert nekik.

Vagy készíts otthon kiscicáknak való tápszert.

Itt találsz információkat

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4422856-hog..


Vagy pedig ha van valami ismerősöd akinek épp kisbabája van akkor tőle tudsz kérni csecsemő tápszert holnapig azzal kihúzzák,de reggelről azonnal vagy állatorvos vagy tápszert kell venned kiscicáknak valót.

Ha nem jön vissza a mama cica.

2019. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Gondolkozni kellett volna, nem szaporítani.
2019. jún. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Ha gondolkozik, attól még a kiscicák elpusztulnak!Itt most őket kell menteni, nem kiosztani kérdezőt.

Cumisüvegből itasd őket akár laktózmentes tejjel is, meglangyosítva,legalább 4 óránként, amennyit megisznak.Én éjjel is felkeltem etetni őket.Így gyakorlatilag legalább 6-szor naponta lakjanak jól! Közben keresd az anyacicát, hátha környéken valaki bezárta pincébe, ólba, padlásra.Csengess be mindenhova, kérd hogy nézzék meg! Tegyél ki plakátokat mindenhova, hátha valaki befogta, és nem engedi ki.

pár nap múlva vegyél junior cicakaját, pástétomosat nekik, és minden cumizás előtt lapos tálkába tegyél nekik, hogy tanulják nyalogatni, utána adjál nekik tejet.Később adhatsz nekik darált főtt csirkehúst, nagyon apró szárazeledelt, juniort.Meg ekkor már víz is legyen előttük.4 hetesen már a tejet is nyalogatni fogják tálkából.

2019. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem jött elő az anya?
2019. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!